+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RENAULT 9 RÖLANTİ YARDIM

RENAULT 9 RÖLANTİ YARDIM

Merhaba sayın yöneticilerim ve forum arkadaşlarım.1994 model karbüratörlü broadwayımın 2 yıl önce regülatörü değiştirdim.BRC AT-90E Ve şubeniz olan izmir karabağlar 2-A da ayarlarını yaptırdım.Ayarlar yapıldıktan sonrada Tırnak boyasıyla işaret koydum hareketli ayar düğmleri ve sabit noktalara.Kurcalandığında tekrar kolayca bulayım ayarları diye.1 ay önce devamlı 1000 lerde olan rölantim kendi kendine 500-600 lere düştü.Ben buji ve buji kablaolarını değiştireyim derken babam gitmiş sanayide tamirciye regülatörden yükselttirmiş rölantiyi.Geçen hafta ben buji ve buji kablolarını değiştirdim.Rölanti 1000-1100 civarı ve motor sarsıntısız rahat çalışıyor.Rölanti ayar vidasını işaretli yerden itibaren bir tur sıkıyorum.Stop edecek gibi oluyor.Bu kesinlikle değil.Tekrar eski yerine gevşeltip.1 tur daha geri gevşeltiyorum.Motor sesinde hafif bi kasılma,sarsınti başlıyor rölanti 900-1000 civarı oluyor.
    Sorum şu: Bu rölanti ayar vidasının hangi konumu benim eski ayarım tam kestiremedim.1 tur gevşeltmekle yine 1000-900 lerde oluyor.Şu an ise yine 1000-1100 gibii duruyor.Ayrıca yakıt bakımından da hangi ayar uygundur,doğrudur.Bir tek rölanti ayarı için bilgisayara bağlamaya gerek yok diye düşünüyorum.Geri kalan yakıt sabah çalışması vs normal.(rölanti ayar vidasının 1 tur gevşek ve sıkı olması yakıtı ne derece etkiler,etkilermi)

Cevap: RENAULT 9 RÖLANTİ YARDIM

Öncelikle konu hakkın da yetkili servislerimizden yardım alabilirsiniz. Veya Regülatör çok sıcak olmadığı bir zaman da altındaki kostik madde boşaltma tıpasından regülatördeki kostik maddenin temizlenmesini sağladıktan sonra aracınızın rölantisini 900 ile 1000 d/d aralığında bir yere regülatör ve gerekirse karbüratör üzerindeki rölanti ayar kısmından yararlanarak ayarlayabilirsiniz. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli