+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MAREA BENZİNDE GAZ YEMİYOR

Unhappy MAREA BENZİNDE GAZ YEMİYOR

merhaba aracım 2000 model fiat marea...
    aracımın sorunu benzinde calışırken gaz yememe sorunu var.rolantide calışırken herhangi bir sorun yok ama gaza bastığımda gaz yemiyor devir saatinde değişme olmuyor sanki motor boğuluyormus gibi bir sesle çalışıyor gaz basılı iken gaz pedalına yüklendiğimde ise ekzosdan patlama sesi geliyor arasıra benzinde seyir halinde iken gaza yavas yava s yani yedire yedire bastığımda devir saati yükseliyor lpg giderken benzine aldığımda hafif bir yığılma oluyor ve ani gaza basmalarda toparlama olmuyor yokus yukarı denemedim ama benzinde kalkmaz arac ama lpgde herhangi bir sorun yok gayet rahat ve düzgün çalışıyor.

bulunduğum yerde bir ustaya şikayetimi belirttiğimde benzin pompasından kaynaklanabileceğini söyledi. problem bundan kaynaklanabilir mi daha önce ise aracımın lambda sensörü değiştirilmiş yerine orjinal parça numara karsılığı olan bosh marka bir sensör takılmıştı.

problemimin neden olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz
    saygılar

seyhuncihan@hotmail.com

Cevap: MAREA BENZİNDE GAZ YEMİYOR

Aracınız da öncelikle benzin pompası, benzin enjektörleri, tesisatı ve lpg için yapılan benzin enjektörü tesisatı bağlantısının kontrol edilmesi gerekiyor. Saygılarımızla

teşekkür ederim saygılarımla

birsey daha sormak istiyorum aracımda motordan kalorifer peteğine gelen 2 adet aleminyum boru varmıs aracımda bu borullar biri sudan oluaşan kireclenme sonucu hasar görmüş ve orik diye tabir edilen contaya zara veriyor arac içine su sızıntısı yapıyor.sizde yedek parça temini varmıdır veya servis harici uygun fiyata bulubileceğim sekilde yönlendirme yapabilir misiniz aracım klimalıdır

Kaçak kalorifer peteğinden de kaynaklanıyor olabilir. İlgili araçlar da sık rastlanan bir durumdur. Piyasadan kolaylıkla temin edebilir, her hangi bir Oto Elektrikçi de montajını yaptırabilirsiniz. İlgili durumun onarımı ve parça temini konusu firmamızın faaliyet alanına girmemektedir. Saygılarımızla

Alıntı seyhun37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba aracım 2000 model fiat marea...
    aracımın sorunu benzinde calışırken gaz yememe sorunu var.rolantide calışırken herhangi bir sorun yok ama gaza bastığımda gaz yemiyor devir saatinde değişme olmuyor sanki motor boğuluyormus gibi bir sesle çalışıyor gaz basılı iken gaz pedalına yüklendiğimde ise ekzosdan patlama sesi geliyor arasıra benzinde seyir halinde iken gaza yavas yava s yani yedire yedire bastığımda devir saati yükseliyor lpg giderken benzine aldığımda hafif bir yığılma oluyor ve ani gaza basmalarda toparlama olmuyor yokus yukarı denemedim ama benzinde kalkmaz arac ama lpgde herhangi bir sorun yok gayet rahat ve düzgün çalışıyor.

bulunduğum yerde bir ustaya şikayetimi belirttiğimde benzin pompasından kaynaklanabileceğini söyledi. problem bundan kaynaklanabilir mi daha önce ise aracımın lambda sensörü değiştirilmiş yerine orjinal parça numara karsılığı olan bosh marka bir sensör takılmıştı.

problemimin neden olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz
    saygılar

seyhuncihan@hotmail.com
    Aynı problem Albea aracımda başıma geldi.Bilgisayarda karışım hatası veriyor.Servise gittim,yakıt pompası ve şamandırasının komple değiştirilmesi gerektiğini (650-700TL)söylediler.Ben de sanayide sadece pompayı ve benzin filtresini değiştirdim.Hiç farketmedi.Daha sonra bu forumda BRC teknikerlerine mesajla sordum.300-400 km benzinle gitmemi söylediler.Size böyle birşeyden bahsetmediler hayret.Devamlı benzine almadım ama sık sık özellikle akşam kontağı kapatmadan 400-500m önceden benzine aldım,bazen de şehiriçi olmasına rağmen LPG'ye gelen zamlara kızarak benzinde kullandım.Velhasıl sonuç olumlu,sabah motor soğukken çalıştırıp yürüyünce eskisi gibi egzos patlamıyor,araç titreme ve gaz yememe gibi olay yapmıyor.Tekrar devamlı gazda kullanmaya başlamadım,eğer bu bir arıza ise buna BRC'nin bir çare üretmesi gerekir.Benzin tesisatınızı kontrol ettirin gazla ilgili değil, deyip işi geçiştirmemeliler.Ben 300-400km üstelik arızanın düzeleceği garanti değilse neden benzinde kullanayım.Benzin 5TL'ye dayandı(gaz da 3TL'ye) o zaman gaz taktırmazdık yani....

Sn Seyhun'nun sorunu ile sizin sorununuz farklı siz aracınızın benzin de kullandığınız zaman soğuk motordaki çalışma düzeliyor ise öncelikle lpg ayarlarınızın kontrol edilmesi gerekiyor. Ayrıca aracın benzin de kullanıması tavsiyesinin amacı sorunun ortadan kalmasını sağlamak değilidir. Sorunun benzin sisteminden mi yoksa lpg sisteminden mi olduğunun tesbiti içindir. Saygılarımızla

slm.. aynı problemi
    bravamda vardı...benzin pompası sorunu yaşamaıştımm...değiştirdik düzeldi... Olabilir...!

kardesim bunun sebebi mareanın benzin pompası benzini içinde yüzmesi gerekir benzin az olunca pompa hava yapıyor ve benzini pompalayamıyor o durumda aracında lpg varsa sıralı sisteminin lpg ye gecmesini bekle yada deponda herzaman 10 litre benzin olsn benzin ışığını mümkün olduğunca yakmamaya çalıs pompayı değişirsende bu dert eğişmez çünki pompanın özelliği benzinin içine girmesi gerekir benimde maream var öğrenci milletiyiz benzin alamıyorm fazla arada 20 30 ne alabilirsem alıyorum çalışınca hiç gaza basmıyorum lpg ye alıyor öle devam ediyorum hayırlı günler dilerim umarım yardımcı olabilmişimir

+ Konu Cevaplama Paneli