+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cızırtı

Unhappy Cızırtı

Sayın yetkili,

Aracıma BRC taktırdım son derece memnunum, 4 senedir gık demedi. Aracım 94 model Renault Rainbow. Takılan sistem BRC Bristol 41. Son zamanlarda gaz düğmesinin üstünde bulunan yakıtı temsil eden ışık cızırtıyla beraber turuncu ve kırmızı renklere dönebiliyor fakat bunu marşa basmadan aracın kontağını çevirdiğimde yapıyor. Sorunun bu kafa kısmının arkasındaki soket giriş kısmındaki temassızlıktan kaynaklandığını keşfettim. Bayinize gittim, ek yaparak şaseyi güçlendirdiler ve soket kısmını söküp tam oturttular. Geri dönerken sadece bir kere birkaç saniyeliğine cızırtı yapmadan turuncuya döndü. Sorun nedir ve ne yapmam gerekmektedir bigli verirseniz sevinirim. Yanı sıra eski sistem araçlarda 10.000'de bir değişecek bir gaz filtresi yokmuş. Yaptırmam gereken bakımlar nelerdir bilgilendirir misiniz?

İyi çalışmalar dilerim.

Cevap: Cızırtı

Anahtarın kartın da sorun olabilir. Öndeki kesici valf için de filtre var ilgili filtreyi değiştirebilirsiniz. Ayrıca yaklaşık 5.000 km de bir regülatör çok sıcak olmadığı bir zaman da alındaki tapa dan kostik maddenin boşaltılmasını sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli