+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio 1.4 el lpg sistemi ve yakıt geçişleri

palio 1.4 el lpg sistemi ve yakıt geçişleri

Sayın 2A TEKNİK; palio 1.4 el (2000 model) aracımdaki bir iki şeyi öğrenmek istiyorum mümkünse;

1) Araçta BRC lpg sistemi takılı; aracı yeni aldığım için lpg sistemini ve düğmesini bir türlü çözemedim;
    bu düğme 3 aşamalı sol, orta ve sağ olarak, araç benzindeyken benzin ve lpg ışıkları (ledler) hangi renkte olmalı, yine gazdayken de renkler nasıl olmalı, düğme oratadayken önce benzinle çalışıp sonra gaza geçiyormuş, bunu ledlerin renginden yine nasıl anlarız. Sanki düğme ortadayken benzinden gaza geçmiyor gibi yada geçiyorsa da ben anlayamadım.

2) Aracım, lpg de çok iyi çalışmasına rağmen benzinde ve lpg düğmesi ortadayken çalışmaya nazlanıyor ve motor pat pat yapıyor, gaz yemiyor. eksozdan hafif siyah renkte gaz çıkıyor fakat lpg de hem çalışmada hemde eksoz gazında hiç bir sorun yok.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: palio 1.4 el lpg sistemi ve yakıt geçişleri

Aracınız da sanırız tek noktadan enjeksiyonlu sistem var Kırmızı Benzin, Yeşil LPG ve Turuncu geçiş için kullanılır, Turuncu da her iki yakıt beraber gider. Araç turuncu da bahsettiğiniz şekilde teklemeye başlayınca anahtar benzin konumuna alınmalı.
    Sisteminizi sürekli LPG modun da kullanabilirsiniz. LPG modun da araç ilk çalışmayı benzinde yapacak ve sizin 2500-3000 devir civarına çıktığınız an da LPG ye geçiş yapacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta özellikle kış ayların da sabah ilk çalışmadan sonra hemen geçiş devir eşiğine çıkmayarak benzinde çalışma ile LPG regülatörünün biraz ısındıktan sonra ( yani 2-3 dk) lpg ye geçiş yapmanız. Bilginize saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli