+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Led Düzenlizliği

Unhappy Led Düzenlizliği

Aracıma henüz lpg taktırdım.40 tl lik gaz aldım şu an 110 km gittim.İkaz sesi duydum yanıp sönüyordu led ama aracı kapatım tekrar çalıştırdığımda yanıp sönme kesildi.Tek led yanmaya devam ediyor.Sorun ne olabilir?

Cevap: Led Düzenlizliği

İkaz sesi ile sistem yeterli LPG olmaması (1/4 den daha az LPG olduğu durumlar) LPG olmasına rağmen (1/4 den daha fazla LPG olduğu durumlar) her hangi bir sorundan dolayı yeterli LPG basıncının oluşmadığı durumlar da benzine geçiş yapar. 40 TL'lik yakıt miktarı az LPG basıncı ve LPG göstergesi testi için yeterli bir miktar değildir. Tankı doldurarak ilgili testleri yapmanızı tavsiye ederiz. Bilginize

tüpün üzerindeki kısımdan lpg kontrolü için son seviye kırmızıda ise kaç lt lpg var demektir.

Yaklaşık 5 lt civarı LPG vardır. Bilginize

Aracım 2010 focus otomatik 1.6 lpg yi tam doldurduğumuzda led ışıklarının yanması yaklaşık bir 7-8 dakika alıyor. Bunun sebebi nedir. Ayrıca ilk ışık hemen 20-30 km gidince ikinci ışık 30-40 km gidince 3. ve 4. ışık ise80-90 km yol yapınca sönüyor. bunun sebebi ne olabilir.

Sistem her kademe led için yaklaşık 2.5 dk gecikmeli çalışır. Tankınızın dolu olduğu bir zaman da yetkili bayimiz de lpg sisteminize tam dolu tank kalibrasyonu yapılması halinde ledler daha eşit aralıklarla çalışacaktır. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli