+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MOTORUN SOĞUKKEN ÇALIŞIP,SICAKKEN GEÇ ÇALIŞMASI

MOTORUN SOĞUKKEN ÇALIŞIP,SICAKKEN GEÇ ÇALIŞMASI

Merhabalar
    Benim araç Palio 1,4 2000.Motor soğukken tek marşta çalışıyor,sıcakken zor çalışıyor.Ayrıca yakıt tüketimi çok yüksek nedeni ne olabilir.Bujileri kontrol ettim.Bujiler yeni ama ucu çok kurum tutmuştu.Rolentide normal çalışıyor,çekişi iyi.Yardımcı olmanızı rica ederim.

Cevap: MOTORUN SOĞUKKEN ÇALIŞIP,SICAKKEN GEÇ ÇALIŞMASI

Aracınızın LPG ayarları fakir ayarlanmış olabilir. Fakir karışım fazla yakıta neden olabilir. Ayarlarınızı kontrol ettirmeniz ve burasını incelemeniz tavsiye ediyoruz. Bilginize

Emisyon değerlerine göre inceleme yaptım.Gazda zengin karışım,benzinde fakir karışım var.En son karbüratörü kendim temizlemiştim.Contasını ve diyaframını değiştim.Yeni taktığım diyaframın merkezi yaklaşık 2 mm kaçıktı.Pek içime sinmemişti.Ayrıca contanın bir kalındı.Odanın genişlemesi için yapıldığını tahmin ediyorum.Bunlardan olabilir mi?Veya hava kaçıkma gibi bir nedenden.Çünkü önceden de yakıt çok yüksekti ama sıcakken çalışma problemi olmuyordu.

Karbüratör de hava alma olayı dışındaki durumlar LPG de çalışmayı çok etkilemez. Aracınızın LPG ayarları kontrol ettirmenizi öneriyoruz.

Merhablar
    Arızayı buldum.Enjektör dibinden hava alıyor.Enjektör oringini değiştirdim.Şimdi de alttaki küçük süzgeç kırılıyor.İkidir değiştirdim aynı.Oring ölçüsünde problem olduğunu düşünüyorum.Alta gelen küçük oringin ölçüsünü verebilir misiniz?

Bahsettiğiniz konuyu resimli olarak yazarsınız yardımcı olabileceğimiz bir konu ise yardımcı olmaya çalışalım. Bilginize

Resimin bulunduğu link.Yardımınız için tşk.ederim.
    Attached Images

Konu Fiat yetkili servislerinden yardım almanız gerek bir durum bizim yardımcı olabiliceğimiz bir durum değildir. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli