+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: isin icinde is var

Benzin fiyatlari dusuyo motorin dusuyo gaza zam geliyo sizin bildiginiz mantikli bir sebep varmi acaba ne zaman niyetine girsem gaz isine isler tersine gidiyo
    oturup hemen hesap yapmaya basliyorum
    benzin = 2.60 
    gaz = 1.44
    100 km 10 lt benzin = 26,20 ytl
    100 km 12 lt gaz = 17,28 (yakit olarak %20 fazla hesapladim sizlerden gelen bilgi boyle)
    10.000 km deki tasarrufunuz 892 ytl 
    20.000 km deki tasarrufunuz 1.784 ytl (montaj 1.500+250 ruhsat isleri=1.750)
    tasarruf orani %34 + ilk calistirma benzin masrafi bu orani 1 puan daha dusurur 
    merak ettigim farkli bir hesaplama yontemi varmi yada benim surekli hesap yaptigim yol mu yanlis hep soylenen en az %40 tasarruf bu 45 ve 50 de olabilir de nasil %40 oluyo birturlu hesaplayamadim
    yilda 10.000 km geciyorum (maliyeti 20.000 km yani 2 yilda amotre edecem) arac zaten 1 yasinda oldu 3 yasinda ne anladik bu isten
    yok mu Kadir Bey bu isin bi caresi
    Size karsi, firmaniza karsi, markaniza karsi, 1.500 ytl olan kit fiyatina karsi hic bir itirazim yok  
    piyasa kosullari boyle yapacak bisey keske daha uygun olsaydi
    Saygilar Sunarim

Kis aylarinda tum dunyada LPG ye yogun talep nedeniyle fiyatlarda bir yukselme olur. Malum Dogalgaz krizi nedeniyle LPG fiyatlarinda bu kis sezonunda daha fazla artis oldu. Ayrica LPG dagitim sirketleri fiyatlar dussede bunu tuketiciye yansitmayip ithalat esnasinda kazandiklarini ceplerine indirmeyi tercih ediyorlar.
    Ithalat yapan firmalar arasinda yasanan rekabet nedeniyle ANKARA-IZMIR gibi sehirlerimizde LPG 1.25 YTL civarinda seyrediyor. Bu sehirlerdeki LPG kullanicilari daha sansli. 
    Bizim beklentimiz kis sezonunun bitmesiyle tasarruf oraninin %50 seviyelere gelecegi yonunde.
    Iyi gunler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler