+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kablo Kesimi !!!!

Bu sorum sayin Kadir Beye ;  Kadir Bey Fiat StiLO 1.6 16V 2004 model aracim var, bayiniz olan AS OTOGAZ (Manisa-Salihli) firmasiyla yaptigimiz gorusmelerde, kablo kesiminin bu aracda zorunlu olarak uygulanacagi aracin ECU kablolarinin kesilmesinin zorunlu oldugu soylendi bana, Mehmet Bey ile size telefon actik beraber siz arastiracaginizi soylediniz bu konuda gelisme varmi acaba bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim Kadir Bey, aracimin orjinalligini bozdurmak istemiyorum ki buna bir cozum yoksa LPG taktirmaktanda vazgecebilrim....

Saygilar 

Aydin KARAGOZ

Kablo kesilmeyecek, bu aracta PALIO motoru var.
    Ana sayfamizda Fiat larda kablo kesimine son haberimizde gorulen ara kablo kullanilacak.
    Iyi gunler.

Bu aracta 1.6 106HP lik bir motor var, belki palio ile ayni motoru paylasiyor olabilir ama ayni ecu tipini tasidigini sanmiyorum cunku yapi itibariyle palio dan ayri bir sistemi oldugunu dusunuyorum, bu konuda beni daha fazla aydinlatirsaniz ve takilacak kablonun modelini verirseniz sevinirim kolay gelsin....

Pardon yanlis yazmisim 103HP gucunde bir motor bulunmaktadir...

Sayin aydinkaragoz;
       Fiati , Stilo yu gozunuzde cok buyutmussunuz benimde bildigim palio motoru var. Bu fiat in politikasi ayni motor ve sistemlere yeni yeni kasalar yapmak ,  hos gorunuslu  arabalar uretmeye calismaktir. 
    1.3 multijet ten bahsedeceksiniz, Accent Era , yeni Kia Rio lar daki 1.5 lik dizel motor, Honda city deki dizel motor bunu coktan nakavt etti.

Odulu veren belli , alan belli. 
    1.5 Crdi eksik olmus. Dogrusu;, 1.5 CRDI- VGT DOHC olacak. (Degisken geometrili turbo sarj motor.) 110 Hp , Yakit tuketimi : sehir ici :5.5 lt, sehir disi : 4 lt.
    Size Fiatinizla mutlu huzurlu, sorunsuz gunler dilerim. 
    Biran once BRC ye gecin, bu bindigimiz arabalar uzay gemisi degil. Merak etmeyin problem olmaz.
    Gozlerinizden operim.

Edited by - karanfil Tarih: 30/11/2006 08:58:34

BU ARADA BENDE ŞUNU SOYLEMEKTE FAYDA GORUYORUM,STILO IYI BIR ARAC AMA URETIMI SONA ERDI BELKIDE ŞU AN TURKIYE YOLLARINDA SAYILI STILO ARACLARI VAR.
    BUNUN SORUMLULARI ISE ARACA IYI TANITAMAYAN TOFAŞ FIAT YETKILILERIDIR..
    TIPKI FIAT MARELARDA OLDUGU GIBI ARACIN IYI REKLAM VE TANITIMINI YAPAMADILAR REKLAM PARALARINI CARCUR ETTILER ARACLARI ASTILAR,GERCI YEDEK PARCA SORUNU YOK AMA..

Sayin karanfil nickli kardesim, bana FIATi hatta kendi sinifinda en dolu aksesuarli olan Stiloyu cok buyuttugumu soylmeissiniz, FIAT gibi ve onun en iyi modellerinden olan Stiloyu gozumuzde buyutmeyecegizde her yeri bakalit kaplama Megane II yi ve bindiginizde dolmus tadi veren 307 yi gozumuzde buyutecegiz bunu bana aciklayabilirsen sevinirim. Ayrica benim gozumde buyuttugum bir sey yok, bana palio nun motoru var demissin bunu en az senin kadar iyi biliyorumdur heralde   bu turkiyenin tek resmi FIAT forumunu kurmamizdan bellidir heralde www.fiat.web.tr  yi ziyaret edersen bunu anlarsin dostum zaten, ki ben orda motor dan bahsetmedim ecu sistemlerinden bahsettim bundan sonra iyice oku!!!  Bu arada ne alakadir bilmem 1.3 multijetten bahsetmeye calismissin ve bunu hic bir basarisi olmayan Korea yapimi 1.5 CRDI motorlar ile karsilastirmissin dostum artik uyan derim ben o 1.3 Multijet motor 2005 yilinin en iyi dizel motor odulunu aldi....... Hi bu arada cok ufalttigin Stilocuk 2003 yilinda Avrupada yilin otomobili secildi be arkadasim,,ah ah bilgi paylastikca cogalir......

Evet stilo palio dan daha iyi bir otomobil bunu inkar edecek degiliz ancak her iki aracta da ayni sekilde bulunan motorun ecu sistemlerinde bir farklilik olmasini gerektirecek bir durum yok. ECU aracin sahip oldugu donanimla ilgili degil motorun sahip oldugu donanimla ilgilidir. Yani bi elektronik klima veya dort cam otomatik olmasi hatta esp ebd vs gibi sistemler ecu ile iliskili degildir. ECU temel olarak motorun calisma parametrelerini tayin ve takip eder. Ayni motor her iki otomobilde de ayni sekilde calisacagi  icin pekala ayni ecuya sahip olacaktir.

Sayin Yilmaz 101;
        Tebrik ederim. Guzel bir yanit vermissiniz.
    Biz bu "Italyan aygiri" , "Fransiz Aslani" , " Alman Panzeri" laflarini lisedeyken ederdik.  Bunlar neticede arabadir kardesim.  Ayni mali defalarca satabilmek icin , kasalarini degistirip degisitirip satiyorlar. 
    Yemezler. Artik buyuduk. 
        Turkiyede uretilmis arabaya biniyorum. Turk iscisi kazaniyor. Benim arabanin yapildigi fabrikada 2000 kisi calisiyor. 2000 eve direk ekmek gidiyor. Verdigim parayla niye alman cocuklari doysun? 
        Kuvay-i Milliye ruhu gerek , her alanda. 
      Saygilar...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler