+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hyundai i10 ile yaşadıklarım

Hyundai i10 ile yaşadıklarım

4 yıldır kullanmakta olduğumuz, Hyundai i 10 araca BRC maka LPG taktırdım. Yaklaşık 50 km sorunsuz kullandım. Sonra 30000 bakımı için yetkili servise götürdüm. Filtreler, yağlar, ön fren balataları ve bujileri değiştirdiler. Servisten aracı aldım Sızdırmazlık testi yapılan yere gittim oradaki görevli motoru çalıştırın dedi. Marşa bastım araç çalışıp hemen stop etti. 3. denemede çalıştırabildim aracı. Gaz kontrolünden sonra aracı tekrar teste ettim çalışıyor ancak rölantide garip bir titreşime sebep oluyor sanki stop edecekmiş gibi yapıp stop etmiyor, sistem otomatik olarak gaza geçince aracın sesi ve titreşimi düzeliyordu. LPG yi iptal edip deneyince de aynı rölanti sorunu devam etti. Tekrar servise gidip aracı cihaza bağlattığımda zengin karışım hatası verdiğini gördük. LPG nedeniyle oluyor felan dediler ama araç benzindeyken rölantideki sorunu onlarında hissetmesi nedeniyle bujileri yeniden değiştirdiler. Şu an sorun yok gibi 30 km kullanımda 3-4 kere aracı durdurup sorunsuz çalıştırdım. Ancak bu zengin karışım arızası olayı kafamı karıştırdı. Acaba LPG montajı yada buji değişimi sırasında hararet müşürü hasarlanmış olabilir mi?

Cevap: Hyundai i10 ile yaşadıklarım

Konun müşir ile ilgisinin olduğunu söyleme doğru olmaz. Aracınıza yanlış buji takılmış, buji tırnak aralıkları ile oynanmış veya takmayı unuttukları her hangi bir soket den sorun olmuş olabilir. Mesajınızdan sorunun giderildiği anlaşılıyor. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli