+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sabahları çalışmıyor

Exclamation sabahları çalışmıyor

selam arkadaşlar..

aracım günün ilk binilmesinde sabah veya öğle saatlerinde ilk bindiğimde çalışmıyor veya bi defa çalışıyo hemen stop ediyor. tüp beyninine baktım buz gibi elim yapışıyor beyne sıcak su döktüm b, kaç marşta kendine geldi bu arada aküde iyice zayıfladı bi hafta böyle sürdü otogazcıya gittim anlattım halletti verdi bu sefer araba ısınınca boşa aldığımda baya titriyor ve stop ediyor sabahları da ilk marşta çalışor ama gazdan ayağımı çekersem stop ediyor. ve bugün öğle saatinde gine sabah çalışmadı ve gine beyin buz gibi.. acil yardım saygıdeğer 2A ekibi sorun nedir?????

Cevap: sabahları çalışmıyor

Soğuk motorda ilk çalışma lpg de yapılır ve araç 2-3 marş da çalışmaz ise regülatörde karlanma olur ve gaz yolları kapanır ve araç lpg de çalıştırılamaz. Regülatörde karlanma sıcak motorda da oluyor ise regülatörden yeterli soğutma suyu geçmediği söylenebilir. Tavsiyelerimiz aracınızı benzinde 2-3 dk çalıştıktan sonra lpg ye almanız, rölanti ayarınızı ve jikle tertibatının kontrol edilmesini sağlamanızdır. Bilginize

peki teşekkürler anladım ancak..
    peki neden sabahları çalışmıyor ve bugün hava 20 derece olmasına rağmen öğle saatinde hemen çalıştı ancak stop etti ve bidaha çalışmadı..
    ayrıca neden araç ısınınca stop ediyor...

diyelimki sabah 2 -3 marşta çalışmadı peki benzinde yok ne yapmam gerekir..???

Regülatördeki sıvı haldeki LPG'nin gaz haline geçmesini bekleyeceksiniz veya Regülatörü ılık su ile dışarıdan ısıtarak çalıştırmayı deneyeceksiniz.
    Stop için aşağıda Rölanti ve Jikle tertibatının kontrol edilmesinin faydalı olacağını belirtmiştik. Bilginize

çok teşekkür ederim anladım galiba ozaman aracı benzinde çalıştırmak en iyisi.

+ Konu Cevaplama Paneli