+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sabahları çalışmıyor

sabahları çalışmıyor

acil lütfen...
    selam 2A ekipi ve değerli üyeler...
    arkdaşlar bundan 2 hfta aracım sabahları çalışmamaya başladı tüp beyni sabahları buz gibi idi havalar okadar soğuk olmamasına rağmen ve kontak yaptığımda gaz kokusu yoğunlaşıyordu otogazcıya durumu anlattım akşam bırak sabah ben bakayım dedi ve yaptı ama bu seferde araç yolda giderken boşa aldığımda stop etmeye başladı ve bugün yine sabah çalışmadı belki otuz defa marşa bastım akü zayıfladı ama en son çare beyne sıcak su döktüm ve sonunda çalıştı ama ısınınca stop etmeler devam ediyor su kabında eksilme yok beyin çaılşmadığı zaman buz gibi öğle saatinde bile. lütfen yardım....

Cevap: sabahları çalışmıyor

Soğuk motorda ilk çalışma lpg de yapılır ve araç 2-3 marş da çalışmaz ise regülatörde karlanma olur ve gaz yolları kapanır ve araç lpg de çalıştırılamaz. Regülatörde karlanma sıcak motorda da oluyor ise regülatörden yeterli soğutma suyu geçmediği söylenebilir. Tavsiyelerimiz aracınızı benzinde 2-3 dk çalıştıktan sonra lpg ye almanız, rölanti ayarınızı ve jikle tertibatının kontrol edilmesini sağlamanızdır. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli