+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fiat İdea Çalışma Sorunu

Fiat İdea Çalışma Sorunu

Merhaba

Fiat İdea 1.4 aracım bakımdan önce gayet tek marşta çalışıyordu.

Bakımdan sonra çalışmada zorlanmaya başladı. Titriyor ya da hiç almıyordu.
    Bakım yapan usta 250 km benzinle git sonra beyne fotmat atalım dedi. Yaptım daha zor çalışmaya başladı.

Sorduğumda beyin değişmesi lazım diyor ancak güvenemiyorum.

Bu konuda ne yapmam gerekli.

Teşekkürler

Cevap: Fiat İdea Çalışma Sorunu

Bahsettiğiniz bakım benzin bakımları mı yoksa lpg bakımlarımı?

benzin bakımı.

Fİltreler, yağ, bujiler vb... bakımı yapıldı.

Aracınızda bakım yapılan kısımlarda kontrol yapılması gerekiyor. Bakım sırasında sökülen soketler, takılan bujiler ve buji kablosu sıralaması gibi. Bilginize

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızda bakım yapılan kısımlarda kontrol yapılması gerekiyor. Bakım sırasında sökülen soketler, takılan bujiler ve buji kablosu sıralaması gibi. Bilginize
    Akşam ustaya gösterecegim. Sonucu buraya yazarım. Teşekkürler

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRC bayisine gittim. Cok iyi ilgilendiler. M.A.P. düşük, hatta okumadığını söylediler ancak çalışmanın benzinle olduğunu belirtip bakım yapılan yere yeniden baktırıp benzin kullanarak gelin, yeni yazılım yükleyelim dediler.

Sabah bırkatım aracı az önce aradım, usta ateşleme ve benzinde sorun olmadığını söyledi. LPG ilk çalışmayla alakalı değilse nedir bu?

Nasıl düzelecek bilmiyorum.

Aracınızdaki sorun benzin bakımı sonrası ortaya çıktı, bu durumda ise bakım sırasında kullanılan parçalardan veya işçilik den kaynaklanan bir sorun var. Benzinde düzgün çalışmayan araca lpg programı yüklenemez. Bilginize

Aracım 1 hafta önce düzeldi. Sonucu yazmak için bir hafta bekledim.

İlk başta şunu belirtmeliyim. Ne kadar orjinal parçalar kullanılsa da iş ustada bitiyor. Yıllardır woswosumun tamirciliğini yapan ustaya götürdüğümde olay çözümlendi.
    Bir gün arabayı bıraktım. Benzin pompasını değiştirdi.
    Pompa alışssın diye 1 gün benzinle gittim. Araç Öncekiler gibi 5. marşda değil ikinci marşda çalışmaya başladı.
    BRC lpg ayarlarını yeniden yaptı.
    Ustam Enjektör temizleyici koydu depoya 20 km benzinle gitti. O günden sonra yarım marşta çalışıyor aracım.

+ Konu Cevaplama Paneli