+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Opel Astra 1.6 Sıcak havada tekleme stop etme

Opel Astra 1.6 Sıcak havada tekleme stop etme

Aracım 2000 model opel astra 1.6 Cd X16XEL motor.
    2010 yılında Lo.. marka sıralı sistem lpg taktırdım. 2 yıldır yaz aylarında yani havaların 20 derece üzerince çıkmasıyla birlikte aracımda ilk çalıştırmada tekleme stop etme sorunları ile karşılaşıyorum bu sorunların hiç biri soğuk havalarda olmuyor ne tekleme ne stop. Tespit ettiğim sorunlar;

1- Araç ilk çalıştırdığımda gaza hiç basmadığım halde rolanti 500 ile 1750 arası devir oynuyor özellikle güneşte falan araç kalınca yapıyor.
    2-Rampa aşağı inerken debiraja basınca araç hareket halindeyken devir göstergesi hızla düşerek araç stop ediyor.
    3-Aracı akşam benzinde bırakıp öğlen yine sıcak bir havada çalıştırdım dün, hiç bir sorun olmadı debrija basınca 900 devirin altına inmedi. nede rolanti oynadı yani benzinde hiçbir sıkıntı yapmadı.
    4-Bobin orjinali ile değişti, buji bosh marka lpg bujisi kullanıyorum yeni değişti.
    kısacası benim sıkıntım sıcak havalarda 20 derece üstü olunca araç sapıtıyor. 2-3 usta ayar yaptı geçen sene yine olmadı.
    sorun nereden kaynaklanıyordur acaba basınç, lpg genleşme, hava karışımı gibi şeyler aklıma geliyor ama bilmiyorum. kışın hiç sorun yok.

Cevap: Opel Astra 1.6 Sıcak havada tekleme stop etme

Aracınızın lpg ayarlarında, rölanti düzenleme motorun da veya benzin geri dönüş valfinin de sorun olabilir. Öncelikle lpg ve ayarları ile ilgili sorun olum olmadığını netleştirmek için aracınızı 2-3 gün 200-250 km gibi benzin de kullanarak bahsettiğiniz sorunları test etmeniz sorun devam eder ise diğer durumları kontrol ettirmenizi öneriyoruz. Bilginize

Aracımı dün akşam benzinde bırakıp öğlen çalıştırdığımda hiç sıkıntı çıkarmadı yokuş aşağı falan epeyce denedim stop etmedi. yani benzinde sıkıntı yok. benim anlamadığım geçen haftaya kadar artvin soğuktu hiç sorun olmadı bu hafta hava ısındı tekrar başladı geçen sene yazın olan sorun. birde lpgli 1-2 km gidince araç düzeliyor gibi.

Mesajımızda aracın benzinde ne kadar kullanılması gerektiğini ve sonrasın da yapılası gereken kontrolleri belirtmiştik. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli