+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2928 SAYILI TRAFIK KANUNU

2928 SAYILI TRAFIK KANUNU
    Trafik kazasi sonucu yaralanan ve hastaneye kaldirilarak tedavi altina alinan kazazedelerin, kanuna gore tedavi icin ucret odememesi gerektigi  belirtildi.
               Tuketiciler Birligi, kazazedelerin haklariyla ilgili bir rapor hazirladi. Kaza sonucu yaralanan ve herhangi bir hastanede tedavi goren kazazedelerin bu tedavileri sonucu hastane tarafindan ucret talep edilemeyeceginin belirtildigi raporda, 2918 Sayili Trafik Kanununa gore herhangi bir trafik kazasi sonucu yaralan kisi en kisa surede hastaneye yetistirilmek ve gereken tedavinin yapilmasi hukumlerini iceriyor. Yonetmelige gore, hastane acil servisi, kendisine gelen kazazedenin maddi durumu, sosyal guvencesinin olup olmadigina ve hastanin ozelligine bakmadan gereken tedaviyi ve mudahaleyi herhangi bir ucret talep etmeden yapmak zorunda. Bu tedavi sonucu olusan masrafin ise Saglik Bakanligi Karayollari Trafik Doner Sermaye Isletmesi tarafindan karsilanacaginin belirtildigi rapora  gore,  vatandaslarin haklarini bilmedigi icin sorunlar yasandigini ve hastanelerin bu kanundan bihabermis gibi gozukup vatandastan para talep  etmelerinin suc oldugu belirtildi.

Kazasiz gunler dilegiyle.

Sevgili ogretmenim bizleri bilgilendirmeye devam ettiginiz icin size ve sizlere minettariz.

Sevgili ogretmenim,gecmis ogretmenler gununuzu kutlar,boyle onemli bir bilgiyi bizimle paylastiginiz icin tesekkur eder,ellerinizden operim..

sayin hocam iyi bi konuya deginmissin. amma velakin her yarali kendini trafik kazasi yaptim diyor aksama kadar nelerle karsilasiyoruz anlatsam sasarsin.arkadasi ile kavga etmis biriki siyrik geliyor hasta kabule trafik kazasi yaptim tamam diyoruz kaydini aliyoruz adli diye giriyoruz.polisi arayinca hasta ortada yok.hani kaza yapmistin olsun kavga et polis gelince neden kaciyorsunki yine bedava bakilacak sana sonucta ben adli vaka oldugunu biliyorum kavgada adliye girer eeger kisi sikayetci olursa ve cebinden bes kurus cikmadan tedavisi olur.
                       saten adli vakalari biz hastanenin bashekimligine fatura ederiz ordanda saglik bakanligina gider adelet ve saglik bakanliginin anlasmasi sonucu bir yildir boyle bir uygulama var ama hersey adli degildir kavga edipte intikamini kendi alacak olanlar gibi sikayetci olmazda adli rapor duzenlenmezse is ve ucret odeme isi hastaya yansir

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler