+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg dusmanlari

Arkadaslar azda olsa lpg icin anti probaganda yapan arkadaslar var. Elinizi vicdaniniza koyun bu sistem olmassa benzinin durdurulamayan zamminna mahkum olacaktik.Ki arkadaslar gun geliyor ben gunde 150 ila 200 km yol yapiyorum.Aracim ford focus sistemi mavi denizlerde taktidim.Yaklasik alti aydir kullaniyorum bir defa problem yasadim.Sag olsun sayin Tuncay KARAKOCA bey emin olun aksamin 11:30 una kadar fedakarlik yapip sorunumu cozdu.Forum u takip ediyorum.Eger merdiven alti donusum yapan yerlerde montaj yapilirsa muattap bulamazsiniz.Arkadaslar aklin yolu birdir.Bu zamanda benzinli arac kullanan var ise sasarim.LPG iyiki var iyiki mavi denizler var ve bunlarin takipcisi Kadir ORUCU bey var.LPG BRC LPG BRC

Haklisiniz;
       Iyi ki BRC var , Iyi ki Kadir Bey var , Iyi ki Merkez servis var.
        Montaji yapanlar uc defa ayar yaptilar her seferinde bozuldu.2 Ay sinir kupu seklinde gezdim.  Merkez servis 10 dakika da ayar yapti, yol testi dahil yapmadan,  araba 20 gundur saat gibi.
      Su an mutluyum huzurluyum.

Arkadaslar size anlatmaga calistigim kimse aracinda sorun olmasini elbette istemez.Genelde lpg donusumu yapan isyerleri abi su kadar km efendim su kadar yil garanti veriyoruz.Allah muhafaza bir sorun basiniza gelse o sozler unutuluyor.O yuzden sanayi ve ticaret bkligi garantisi mevcut ise sizi savsaklayamazlar.Su bilinmelidirki kotu is yoktur.Isini iyi yapiyorsan iyi is odur.SAYGILARIMLA.

haklisiniz honeymony.

LPG dusmanlarina ithaf olunur;

Tuplu(LPG) Motosiklet

Otogazdan motosiklet gazina...
         Dunyada artan benzin fiyatlarina karsi ucuzlugu ve cevre dostu olmasiyla bilinen LPG alternatif olmaya devam ediyor. Oto gaz, cevreci oldugu icin buyuk genisleme alani buluyor ve Avrupanin bazi sehir merkezlerinin buyuk cogunluguna oto gazli araclardan baskasi sokulmuyor. Hatta Ingiltere Kralicesi’nin aracinin LPG’li oldugunu biliyor muydunuz? Iste bu ulkemizde de iyice yayginlasmaya baslayan, en son model ciplere, otomobillere dahi taktirilmaya baslayan LPG sistemi Almanyada BMW tarafindan da gelistirilmeye baslandi. BMW urunleri uzerinde calisan Bay Wunderlich ilk 2 yakitli motosikletini gaz ile calisan bir K1200 GT ile uretti. Sinzig’deki BMW firmasi yetkilileri ile birlikte calisan Remagen sehrindeki gaz uzman firmasi AFE-Tec BMW’ nin touring tipi motosikletlerinde mevcut benzin deposuna 10 litrelik bir gaz deposu ile gaz pompasi, kontrol cihazi ve siviyi gaza ceviren unite gibi gerekli parcalari ilave etmis ve bu sekilde olusan sistem tam dolu gaz deposu ile motosikletin agirligini 20 kg arttirken, ona 250 km’ lik bir ilave menzil kazandirmis.
         Motor isinmisken motosiklet otomatik olarak benzinden gaz moduna gecmekte, gaz deposu bosaldiginda ise yine otomatik olarak benzin moduna gecmektedir. Motosikletteki bu cevirim isleminin maliyeti ise 1.800 Avro.. Buna ilave olarak araclarin periyodik olarak muayenelerinin yapildigi kurulus ucretini de ayrica eklemek gerek. Bu sekilde gaz ile calisma ozellikle sepetli motosikletler icin ekonomik olacaktir. Boyle bir degisim seti BMW motosikletlerinin GS serisi icin yakinda piyasaya surulecegi soyleniyor.

kim dusman beyler, bi aciklayin da bizde ogrenelim...

Sayin sonmocan, 
       Cok fazla heyecanlaniyorsunuz, sizin kastedildiginizi sanmiyorum, arkadas genel anlamda soylemis. Bende bircok forumda rastliyorum, bunlara cevap niteliginde bir baslik acilmak istenmis.
    Sizi cesitli  problemlerle ilgili, cozum uretmeye calisan bir forum katilimcisi olarak tanidik,Ne kadar LPG dostu oldugunuzu dikkatli forum takipcileri biliyorlardir. Bence ustunuze alinmayin.

Edited by - karanfil Tarih: 06/12/2006 23:02:49

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler