+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MOTOR ARIZA LAMBASI

MOTOR ARIZA LAMBASI

Değerli Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. 2005 model nissan primera tekna aracım var. 2008 yılında monte edilmiş BRC marka lpg takılı. LPG ayarlarını yaptırmama rağmen devamlı motor arıza lambası yanmaktadır. Özel servis arıza tespit cihazına bağladığında katalitik konvektör arızası veriyor. Tüpten dolayı motor arıza lambası yakar diyor. Ayrıca katalizörün içi boşalmış diyor. Arıza lambası söndükten sonra bazen 10 km, bazen 60, bazen de 100 km sonra motor arıza lambası yanmaktadır. Gaziantepteki BRC bayisisine gittiğimde sorunum anlattım. Bana sorunun tamamıyla çözeceğiz dedi ve araçta iki saat çalışma yapıldı. Bir daha LPG den dolayı arıza lambası yanmayacak dedi. Ama maalesef 60 km. sonra yine yandı. Aracıma benzinde bindiğimde arıza lambası asla yanmıyor ama. Bu sorunuma bir çözümü olan arkadaş varmı acaba ?

Cevap: MOTOR ARIZA LAMBASI

Boşaltılmış veya verimli çalışmayan konvektör ile Benzin de araç arıza lambasının yakmayabilir. Çünkü benzinde çalışırken yakıt düzeltme aralığı LPG de ki çalışmadan daha fazladır. Aracınızın konvektör hatası vermemesi için konvektörün sağlıklı çalışmasını sağlamanız gerekiyor. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli