+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane 2 2004- Silecek çalışmıyor,sürekli sigorta atıyor

Megane 2 2004- Silecek çalışmıyor,sürekli sigorta atıyor

iyi akşamlar sayın ustalarım,
    Yağmurlu bir havada giderken birden silecekler durdu.Hemen oto elektrikçiye gittim.Silecek motorunu, sıkışma varmı yokmu hepsini kontrol etti sağlam çıktı.Fakat akünün yanındaki sigorta kutusundan 1 sigorta devamlı atıyor.Yenisi takılır takılmaz, kontak açılınca hemen yanıyor.Tabii ki halen sileceklerim çalışmıyor. Değerli ustalarım sorun ne olabilir,gaz sistemi ile bir alakası olabilir mi ? Tşk.

Cevap: Megane 2 2004- Silecek çalışmıyor,sürekli sigorta atıyor

İlgili sigortanın koruduğu alıcı ve tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize

Tesisat derken tüm elektrik aksamını mı kast ediyorsunuz ?Cevabınızı biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz ? Tşk.

İlgili sigorta ile beslediği alıcı arasındaki tesisat. Bilginize

herkese iyi akşamlar,
    arkadaşlar sorunum çözüldü. Nasıl mı ? İşte onu hiç sormayın.Şehrin en iyi oto elektrik ustasına sabah erkenden götürdüm.1 gün boyunca uğraştı sorunu bulamadı.Aracın en az 1 gün kalması gerektiğini ifade etti.Ertesi gün renault servisine götürdüm, derdimi anlattım, aa dediler biz bu arabayı biliyoruz,siz şu elektrikçiye götürmüşsünüz yapamamışlar, bize getirmişsiniz, araba en az 3 gün kalması gerektiğini ifade ederek işi yokuşa sürdüler.Tabii bu duruma canım sıkıldı.Bir dostumun tavsiyesi üzerine 5 bin nufusu olmayan bir beldedeki oto elektrikçisine götürdüm, usta yarım saat sonra beni aradı, sigorta tablasında bir direnç yanmış, o kısa devre yaptırıyor,ister yenisini alın takalım, isterseniz bunu tamir edelim takalım dediler.Ustam tamir etti,nihayet sileceklerim çalışmaya başladı.Arkadaşlar sonuç olarak, servis mervis hikaye, önemli olan ustalık, tabii ki bunun yanında önemli olan insanlık. Herkese saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli