+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Golf 4 Yüksek Tüketim

Golf 4 Yüksek Tüketim

İyi günler aracımı alalı 6 ay oldu yaklaşık 5 senedir brc lpg dönüşüm sistemi varmış. Yazın aracımı kullanırken yaklaşık 42 lt lpg ile litre fiyatı 2.50 iken 420 ve üzeri kilometreler yapıyordum ama en az 400 km di yani 0.25 - 0.26 kuruş civarında maliyeti vardı ama son 2 aydır tüketim 0.36 kuruşa kadar çıktı bir dolu depo ile en fazla sabahları benzinde gittiğim yol dahil 350 km yi geçemedim ki lpg ye daha uzun sürüyor geçmesi ne yapmam lazım benzindeki maliyetini ölçemedim henüz eğer benzin tüketimi normalse ne yapmalıyım ?

Cevap: Golf 4 Yüksek Tüketim

LPG'ye geçiş süresi hava sıcaklığı ile ters orantılıdır. Yani havalar soğudukça geçiş süresi uzar. Öncelikle aracınızın yapılmamış ise Benzin ve LPG periyodik bakımlarının yapılarak, LPG ayarlarınızın kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat edebilirsiniz. Bilginize

1ay önce periyodik bakıma gitmiştim filtreler değişmişti ayarlar normal görünüyordu ama tekrar gideceğim, aşırı derecede sakin bir kullanımla denedim yinede tüketim çok yüksek çözemedim arabanın bakımlarınıda yapıyorum Kartal mucip otogaza gideceğim orda takılmış en iyi onlar bilir

Lpg nin periyodik bakımını 2bin km önce yaptım filtreler değişti ayarlar normal dedi aracın periyodik bakımı da yapıldı yani çözemedim benzin deposunu fulleyip benzin tüketimini denemek biraz pahalı ama onuda yapacağım tüketim belki arabayla ilgilidir teşekkürler.

Yaptıracağınız kontrolden sonra tüketim değerenizin normal olup olmadığı noktasında tekrar terettüt yaşarsanız aracınızın LPG tüketimini ayni şartlardaki benzin tüketimi ile karşılaştırarak daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Litre olarak ayni şartlarda ki benzin tüketiminiz den %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. (Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır) Yani 100 km de araç 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tüketiminizi tankı tam doldurup 200–250 km kullanarak tekrar ayni şekilde dolum yaparak test etmenizi öneriyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli