+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG'de Düşük Hızda Gaz Kesme

Exclamation LPG'de Düşük Hızda Gaz Kesme

Selamlar arkadaşlar son zamanlarda acaip bir şekilde canımı sıkan bir mevzu var. Başına gelen varsa veya yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. Çok fena hayır duası alırsınız bakın

Öncelikle 2002 model honda vtec aracım var. 97binde lpg taktırdım. Son bir iki aya kadar sıkıntım yoktu. Çok memnundum. Ancak son zamanlarda düşük hızda giderken bazen araba yayık gibi ileri geri sallanıyor. Gaz kesik kesik geliyor. Genelde düşük hızdayken oluyor. Bazen boşa almam gerekiyor. Benzine geçtiğimdede anında kesiliyor. Ara ara motor arıza lambası yanıyor. Hatta bazen sinyal verirsinya öyle yanıp sönüyor. Uzun yolda neredeyse sorun yok. Bu dediğim sıkıntıya kadar hep bir istasyondan opetten gaz aldım.

En son geçen gün de şöyle birşey oldu araç viteste iken yine gaz kesme oldu ve araç hareket halindeyken stop etti. Kiti taktırdığım yere gittim 3 4 sefer. Her seferinde bilgisayara bağlayıp bakıp 2 tur atıyorlar ve bişey yok deyip geri yoluyorlar. Farklı bi ustaya gösterdim sonuç yine aynı. Artık bıktım çözülsün şu mevzuda paralı bile olsa razıyım. Nedir dostlar benim sorunum? Bu arada araç 106binde şuan. Allah rızası için bi el atıverin

Cevap: LPG'de Düşük Hızda Gaz Kesme

Eren Bey,
    Aracınızda BRC kullanıyorsanız bize montaj yapan bayi, araç şasi numarası ve iletişim bilgilerinizi yazar mısınız?

Öncelikle aracınıza verdiği arıza koduna göre işlem yapılması gerekiyor. LPG de motorunuza sistemin kontrol edemeyeceği oranda yakıt gidiyor olabilir. Nedeni LPG enjektörleriniz olabilir. Bilginize

Alıntı eren15935 Nickli Üyeden Alıntı
    Brc kullanmıyorum. İnternette araştırırken epeydir forumunuza denk geliyorum. En sonunda üye olup konu açayım dedim. Marka farklı tamam ama belki sorunu bilen biri çıkabilir diye düşündüm..

Peki hocam ustamla birdaha görüşeyim. İlginiz için teşekürler..

Araştırmalarım sonucunda benim sorunuma benzer bi mevzu oluşmuş bir arkadaşta. Çözüm olarakta buji kablolarını değiştirmiş. Ve sorun kalmamış. Bugün bunu deneyeceğim. Ona göre sonucu yazarım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara belki bir yardımı dokunur. Düşününce olabilir diyorum. Çünkü lpg ve benzin yakıt olarak az da olsa farklı karakterde. Olmasa bile en azından kabloları yenilemiş olurum.

+ Konu Cevaplama Paneli