+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yardım.. :(

Unhappy Yardım.. :(

Merhabalar,canımı 1 aydır sıkan bir konuyu danışmak istedim. Aracımı yeni aldım, ilk aldığımda herhangi bir sorun yoktu. aracım vw passat 1999 1.8 T , aracımın özel serviste gaz kelebeği temizlendi, adaptasyon yaptılar. sonra sorunlarım başladı. Arac gaz vermeden çalıştırılırken,gaz verilmiş gibi 1500/d den 900a 10 saniyede inip sabitleniyor. Vites geçişlerinde devir inmiyor sabit kalıyor. dikkatimi uzun yola çıkınca anladım, araç hangi viteste olursa olsun devir 3000d ila 3500d arasında araç gaz kesiyor. Araç sollarken çok sıkıntılı durumlarda kalıyorum. acaba gaz ayarı bozulur mu gaz kelebeği sökülüp takılınca ? benzinde yok kesme, 7000d e kadar biranda çıkıyor. Birde düşük devirlerde gaz bitmiş gibi araba ileri geri tekliyor,sürekli değil ara sıra. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Yardım.. :(

Orhan Bey,
    LPG ayarları değişmez, aracınızda kelebek adaptasyonu hatalı yapılmış olabilir soketinde sorun olabilir veya kelebek arızalı olabilir yada boğaz kelebeği contasından hava alıyor olabilir. Tekrar kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize

Cevap: Yardım.. :(

Siteye yeni üye oldum ondan bu konuya yeni cevap yazabiliyorum şayet halan aracınız düzelmedi ise bence aracınızın bir hararet müşürüne baktırın derim.

+ Konu Cevaplama Paneli