+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg seviye sensörleri ve araç lpg sistemi

Exclamation lpg seviye sensörleri ve araç lpg sistemi

Kolay gelsin 2011 Ford Focus Benzinli-Lpg li araç satın aldım ve montajını yetkili servisiniz yapmış birkaç sorum olacak teşekkürler
    1.Aracın maksimum aldığı lpg miktarı 40 litre(50litrelik tank mevcut)ancak depoya 30litre lpg aldığımda 2 ışık sabit yanıyor fakat 15-18litre civarı lpg aldığımda tek ışık yanıp sönüyor acaba bir sıkıntı mıı var?
    2.Aracı 2.el aldım ve aracın üzerinde my11 mi yoksa daha eski bir lpg sistemi mi var bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?
    3.Geçen gün aracımda 5 kişiyken oldukça dik bir rampada aracı 2.viteste 5000-6000devir arasına kadar geldiğimde araç bip-bip diyerek benzine geçti daha sonra tekrar lpgye geçti acaba vsr özelliği dedikleri bu mudur saygılar kolay gelsin

Cevap: lpg seviye sensörleri ve araç lpg sistemi

1- Normal 50 lt tank 40 lt civarı LPG alır, ledleri bahsettiğiniz şekilde test etmeniz doğru olmaz Ledlerin çalışmasını tankı doldurup aracın yaptığı kilometreye göre test etmek daha doğru olur.
    2- Bize araç plakası ve şasi numarası bilgilerini yazmanız durumun da garanti sistemimiz den kontrol edebiliriz.
    3- Rampadan dolayı tanktaki LPG'nin şamandıra çıkışına ters yönde hareket etmesi neticesinin oluşan basınç düşmesinden aracınızın benzine geçmiş olabilir. Daha stabil yol şartlarında ve daha düşük devirlerde ayni olayın oluşması durumun da sistemin gaz basıncının ve periyodik bakım durumunun kontrol edilmesi gerekiyor.
    Gerekli kontroller ve detaylı bilgilendirme için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile görüşebilirsiniz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli