+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tempra 2.0 ie 8v acil yardım zengin karışım egzosttan siyah duman atma

Exclamation tempra 2.0 ie 8v acil yardım zengin karışım egzosttan siyah duman atma

Size internetten yapmış olduğum araştırmalar sonucunda ulaşıyorum ve şimdiden rahatsızlık verdiysem özür dilerim. benim 1995 model tempra 2.0 ie 8v aracım var bu aracı daha yeni aldım 2.5 ay oldu ve daha 10 gün bindikten sonra çok benzin yakıyor, benzinde ve gazda çiğ yakıp siyah duman atıyor ve lpg de silkeleme yapıyor diye tamirciye götürdüm götüreceğimede pişman oldum uzun lafın kısası motor komple rektifiye oldu 4500 tl masraf yaptım araç 2 ay tamircide yattı ancak yazdığım sorun düzelmedi son götürdüğüm tamircide 3 hafta aracımla uğraşmasına rağmen sorunu çözemedi resmen kobay fare gibi oynadı aracımla dayanamadım aldım aracımı.. forum sitelerinden araştırdığım kadarıyla MAP sensörü (mutlak basınç sensörü) varmış sorunun kaynağı benim aracımdaki problemlere bakılırsa bu görünüyor.. relanti sensörü dahil değişmeyen bi parça kalmadı. benim aracımda bu MAP sensörü nerede takılı bana bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz gerekirse size motordan bikaç resim çekip göndereyim bana tarif edebilirseniz kendi işimi kendim yapayım. ben emin olamadığım için çok fazla kurcalamak istemiyorum kendimde daha önceden wolksvagen yetlili servisinde çalıştım az çok kendi çapımda anlarım.. birde klima vs hava akış valflerinin hortumlarını son tamircim bilinçsizce taktı yani hangi hortum hangi sensöre veya valfe giriyor bilmeden deneme yanılma yolu kullandı. bursada ikamet ediyorum bursada bu sorunu giderecek adam gibi tempradan anlayan biri bulamadım 4 tane tamirci gezdim dahada tamircilerle uğraşmak istemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
    şimdiden teşekkürler...

Murat ÖZBOZDAĞLI
    0 507 987 47 42
    muratozbozdagli@hotmail.com

Cevap: tempra 2.0 ie 8v acil yardım zengin karışım egzosttan siyah duman atma

Aracınızı Fiat yetkili servisin de kontrol ettirmenizi öneriyoruz. Bilginize

Attached Images

+ Konu Cevaplama Paneli