+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio lpgde çekmeme

palio lpgde çekmeme

Merhaba, aracım 2001 model 1.2 8 valf tüm bakımlarını yaptırdım fakat lpgde arada bir çekmiyor araba. birşey takılıyormuş gibi oluyor daha sonra ileri atıyor kendini hızlanıyor bunun sebebi neden olabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim göstermediğim yer kalmadı nerdeyse . şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Cevap: palio lpgde çekmeme

Kontrol edilmesi ise aracınızın ateşleme sisteminin ve LPG sisteminde temassızlık kontrolünün yapılması faydalı olur. BRC kullanıyorsanız iletişim bilgilerini www.brcnerede.com 'da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat etmenizi öneriyoruz. Bilginize

öncelikle buraya biz tüketicileri bilgilendirmek için zaman ayırdıgınız için teşekkür edrim
    albea 1.2 8v Atiker sıralı LPG sistemi takılı aracım var bakımlarını yeni yaptırdım aküsü, benzin, hava, polen, yağ, yağ filitresi, boğaz temizligi, bujiler degişti aracım 148.000 km tüm parçalarım orjinal fiat parçalarıyla değişti yağ tam sentetik yağ ile değişti, baskı balatam ve triger setim 138.000 de değişti geçen hafta aracın bakımı sonrası lpg gaz ayarını yaptırdım fakat yapan usta enjektör püskürtme sürelerinin uzun oldugunu söyledi ayar tutmazmış ve sanayideki ustanın birine bilgisayara bağlattım bir sorun göremediler ama araç ilk çalışmada tek marşta alıyor sorun yok fakat 1. viteste kalkarken boguluyormuş gibi oluyor motor giderken arada bir sanki 1-2 saniyelik güç kaybı yaşadıgımı hissediyorum kasislerde duruken kalkışta ara sıra gaz yemiyor gibi olup ara gazı verince sorun düzeliyor bende 1 haftadır benzinde kullanıyorum (150km dir) acaba sadece gazdamı bu sorun diye fakat benzindede aynı sorun var araç sıcakken bile çiğ benzin kokusu geliyor burnuma sizce sorun ne olabilir kısaca anlatmaya çalıştım teşekkürler.

Enjeksiyon süresinin uzun olmasına manfoltdan hava alma, ateşleme sorunu, sente kayması ve oksijen sensörünün yavaş veya hiç çalışmaması yol açabilir ve bahsettiğiniz sorunlara yol açabilir. Aracınızı Fiat yetkili servisinde kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli