+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ANLIK YAKIT TÜKETİMİ NEDEN YÜKSEK GÖSTERİR?

ANLIK YAKIT TÜKETİMİ NEDEN YÜKSEK GÖSTERİR?

Merhabalar iyi çalışmalar diliyorum öncelikle.. Foruma yeni katıldım. 1 yıl önce BRC marka lpg kiti taktırdım otomatik 2009 focusuma. Şehiriçi bir depo ile (30-31 lt.) 220 km. yol yapabiliyorum yakıt sizce normal mi? bir de aracın anlık tüketimi 1.1 göstermekte. bu da normal mi acaba?

Cevap: ANLIK YAKIT TÜKETİMİ NEDEN YÜKSEK GÖSTERİR?

Her zaman aracınızın LPG tüketimini ayni şartlardaki benzin tüketimi ile karşılaştırarak daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Litre olarak ayni şartlarda ki benzin tüketiminiz den %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. ( Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır) Yani 100 km de araç 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir.Tüketiminizi tankı tam doldurup yaklaşık 200 km kullanarak tekrar ayni şekilde dolum yaparak test ediniz. Anlık tüketim değeriniz de benzinde ki anlık tüketim değeri ile kıyaslamanız doğru olur. LPG de çalışma sırasın da anlık tüketim değeriniz benzinden ki çalışmadan %10 civarı eksik veya fazla gösterebilir. Bahsettiğimiz oranlardan farklı sonuçlara ulaşırsanız www.brcnerede.com 'da iletişim bilgilerini bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat etmenizi rica ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli