+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: soguk havalarda çalışmada sorun

Exclamation soguk havalarda çalışmada sorun

Öncelikle iyi çalışmalar... Benim sorunum takriben 1.5 senedir devam etmekte ve sorunu çözmek için ciddi masraflar yaptım ama sıkıntıyı bulamadık. Arabam 2006 model 1.2 16v hb clio arabam özellikle soguk havada sabahları çalıştırırken kontağı çevirdiğimde araba çalışmakla çalışmamak arasında kalıp arabada hoplarcasına bir sarsıntı oluşuyor eğer gaza sonuna kadar yüklenmezsem araba 5- 10 saniye kadar deviri bir yükseltip bir azaltıp stop ediyor gaza sonuna kadar yüklendiğimdede yine 3-5 saniye sarsıntı devam ettikten sonra devrini alıyor devrini aldıktan sonra devri hiç düşürmeden yoluma devam ediyorum ve motor ısındıktan sonra sorun geçiyor bazen devir yükseltme ve azaltma sorunu ısınık motordada yolumda giderkende görülüyor ama çok sık aralıklarla değil kış günüyse ve araba uzun süre çalışmadıysa yani yeterince soğuduysa bu sorun sadece sabahları değil günün her saatinde oluyor. SORUN ÖZELLİKLE SOĞUK HAVALARDA OLUYOR.... Çok yere gösterdim çok masraf yaptım ama sorunu bulamadık gerçekten çok bunaldım lütfen bana yardımcı olun şimdiden teşekkürler.....

Cevap: soguk havalarda çalışmada sorun

Aracınızda BRC'mi kullanıyorsunuz? BRC kullanıyorsanız hangi modeli? Aracınızı hiç 2-3 gün 200-300 km civarı hep benzinde kullanarak ilk çalışmasını test ettiniz mi?

Evet brc kullanıyorum bana verilen garanti belgesinde MALIN CİNSİ: otogaz dönüşüm kiti MARKASI: brc MODELİ: elektronik SERİ NO: 664 ve takılma yılı 2012 yazıyor bu bilgiler yeterlimi bilmiyorum ama daha fazlasını isterseniz onuda yazabilirim size. Ustalar benzinle dolaşırsan belli bir müddet sonra geçer dediler onuda denedim ama bir sonuç alamadım, benzin pompasını değiştirdik bütün ekipmanıyla olmadı bilgisayara bağlandığında sorun göstermiyor gösterdiğindede problemli görünen parçaları değiştirdik hep aynı mesela bugün cuma günü arabayı ilk saat 17.00 da çalıştırdım hava sıcaklığı 24 derece gösteriyordu motor çok az sıkıntılı bir şekilde çalıştı kontağa bastıktan sonra hemen gaza bastım çok az yani 1 saniye kadar gaz yemezlik oldu sonra düzeldi sabah işe giderken gibi erken saatte çalıştırsaydım yine aynı problemi yapacaktı yani araba soğukta yapıyor hep bu problemi...

Aracınızı Monifolta yapılan LPG girişlerini ve LPG tesisati için yapılan benzin enjektörü bağlantılarının iptal edilmesini sağlayarak 3-4 gün 200- 300 km gibi benzinde kullanınız sorun ortadan kalkar ise öncelikle LPG sisteminizin ve ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller için www.brcnerede.com ' da iletişim bilgilerini bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimize müracaat edebilirsiniz. Sorun devam eder ise öncelikle benzin sisteminizin, boğaz kelebeğinizin ve motor suyu sıcaklık sensörünüzün kontrol edilmesini sağlayınız. Bilginize

Tamam teşekkürler dediklerinizi yaptırdıktan sonra sonucu yazarım.... Hayırlı bayramlar...

+ Konu Cevaplama Paneli