+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG Dönüşümü Sonrası Araç Kullanımı

LPG Dönüşümü Sonrası Araç Kullanımı

Herkese Merhaba;

LPG dönüşümü sonrasında arabalarımızı nasıl kullanacağız, bu konu ile ilgili olarak aydınlatırsanız memnun oluruz.
    Bazı ustalar, 4 depo LPG , 1 depo Benzin diyor. Bazısı 1000 km LPG , 100 km benzin diyor.
    Böyle bir oran vermek mümkünmü. Arabam zor ayar tuttuğu için, Benzine geçirmekten korkuyorum. ayarlar değişirmi diye. Çünkü bu ayarlar, iki ay önceki benzinli kullanım koşullarına göre yapılmıştı. Şimdi benzine geçirsem bu değerler değişecekmi?

Herkese iyi günler dilerim Teşekkürler...

Post Cevap: LPG Dönüşümü Sonrası Araç Kullanımı

Düzgün bir ayarda istediğiniz kadar benzinle çalışabilirsiniz. Hiç bir değişiklik olmaz. Ayar yapılırken benzin haritasından kopyalanan değerler sadece ana harita, sonra bu ana harita üzerinde benzin ECU' su ne değiştiriyorsa, LPG ECU' su da o değerleri değiştirerek çalışıyor.

KAYBETMEK YOK

Cevap: LPG Dönüşümü Sonrası Araç Kullanımı

Yanıtınız için teşekkür ederim.
    Bir sorum daha olacak.
    Arabamız , LPG bittiğinde , otomatik olarak , benzine geçiyor. ,
    Peki benzin bitince ,lpg deposu doluyken , otomatik olarak gaza geçebilirmi?
    Eğer böyle bişey yapabiliyorsa, depoda iki aydır bekleyen, sizin deyiminizle , bayatlayan (oktanı düşen??) benzini tamamen atmamız mümkün olur?? mu??
    İlginize teşekkürler.

Sistemde her şey benzin stratejisine göre kurulu. Benzin bitmesi zaten motor için hiç istenmeyen bir durum. Pompaya, enjektörlere, katalitik konvertöre zararlı.Aracınız LPG' de iken benzininiz biterse sorun yok. Stop etmediğiniz sürece en yakın benzin istasyonuna kadar gidip hemen deponuza benzin koyabilirsiniz. Tavsiyemiz sık sık taze benzin almanız.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

İyi çalışmalar;
    Cevaplarınız için teşekkürler,
    Depodan gelen LPG gazı nereye kadar sıvı halde geliyor, nereden sonra , gaz hale geçiyor.
    Teşekkürler.

Regülatör girişine kadar LPG sıvı halde geliyor. Regülatör çıkışından sonra LPG artık gaz halinde.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Sn.karanfil
    Kesinlikle benzin inizi sonuna kadar bitirmeyin. İnj.araçların benzin deposunun içindeki benzin pompası, sıvı içinde çalışacak şekilde yapılmıştır. Kuru çalışmasına izin vermeyin aksi halde aşırı ısınarak yanacaktır, Önerimiz şudur Her zaman benzin ışığınız sönecek kadar benzininiz olsun (enaz) eksildikçe az az benzin takviyesi yapın . İyi seneler ve iyi bayramlar

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn.karanfil
    Kesinlikle benzin inizi sonuna kadar bitirmeyin. İnj.araçların benzin deposunun içindeki benzin pompası, sıvı içinde çalışacak şekilde yapılmıştır. Kuru çalışmasına izin vermeyin aksi halde aşırı ısınarak yanacaktır, Önerimiz şudur Her zaman benzin ışığınız sönecek kadar benzininiz olsun (enaz) eksildikçe az az benzin takviyesi yapın . İyi seneler ve iyi bayramlar
    Cevabınız için teşekkürler.
    Bir hafta önce arabamda gaz yememe sorunu baş gösterdi. ilk çalıştıktan sonra, gaza geçmeden , pedala yüklenince araba bekliyor ,2-3 saniye sonra tepki veriyordu . gaza geçince problem kalmıyordu.
    Yeniden "soğuk motorun zor çalışması" problemi mi başlıyor diye telaşlandım.
    İki ay önce merkez servise ayar için gitmeden önce aldığım benzini kullanıyordum . Çeyrek depo kalmıştı. Forumda Kadir beyin dediği , depodaki benzinin zamanla bayatlaması aklıma geldi. Yaklaşık 50 km benzinle gidip , benzin ışığı yanana kadar depoyu bitirdim. Üzerine BP den 30 yt lik ,ultimate 95 aldım. Araba düzeldi.
    İlginç.
    Merak ettiğim , tüm benzinlerde böyle oluyormu , yoksa benim benzin aldığım yer solventli benzin mi satıyor?
    Şimdiden ilginize teşekkürler,

Alıntı karanfil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler.
    Bir hafta önce arabamda gaz yememe sorunu baş gösterdi. ilk çalıştıktan sonra, gaza geçmeden , pedala yüklenince araba bekliyor ,2-3 saniye sonra tepki veriyordu . gaza geçince problem kalmıyordu.
    Yeniden "soğuk motorun zor çalışması" problemi mi başlıyor diye telaşlandım.
    İki ay önce merkez servise ayar için gitmeden önce aldığım benzini kullanıyordum . Çeyrek depo kalmıştı. Forumda Kadir beyin dediği , depodaki benzinin zamanla bayatlaması aklıma geldi. Yaklaşık 50 km benzinle gidip , benzin ışığı yanana kadar depoyu bitirdim. Üzerine BP den 30 yt lik ,ultimate 95 aldım. Araba düzeldi.
    İlginç.
    Merak ettiğim , tüm benzinlerde böyle oluyormu , yoksa benim benzin aldığım yer solventli benzin mi satıyor?
    Şimdiden ilginize teşekkürler,
    Genellikle 20-30 ytl lik benzin alın, ışık yandıkça tekrar takviye edin. Solventli benzin konusunda da kimin ne sattığını bilemeyiz ama yapılıyordur, bu konudaki denetim mekanizması bildiğiniz gibi çok gelişmiş değil, özellikle injeksiyonlu araçlarda kendini çok belli ediyor. İyi bayramlar,iyi yıllar, iyi tatiller

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler