+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kendi kendine gazdan benzine geçme

Question Kendi kendine gazdan benzine geçme

Merhaba,

BRC MY11 kitini taktırdığımdan beri yaklaşık 3000 km yol yaptım. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Ancak bugün manuel olarak benzine almadığım halde, aracımı çalıştırdıktan birkaç dakika sonra bir baktım ki göstergeye kırmızı yanıyor sadece. Kesinlikle benzine almadım aracı, çok şaşırdım neden böyle yaptı, hiç sesli uyarı da vermedi. Manuel olarak tekrar gaza aldım aracı, sorunsuz geçti ve bir dahaki çalıştırmamda da normal gazdan benzine geçiş yaptı.

Aklıma takıldı, ben %100 eminim benzine almadığıma, neden olmuş olabilir kendi kendine uyarı vermeden gazdan benzine geçmiş olması?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Cevap: Kendi kendine gazdan benzine geçme

Sayın ikea,
    Bahsettiğiniz çalışma şeklinin tekrarlaması halinde sistemin devir bağlantısının yetkili bayimizde kontrol edilmesi faydalı olur. Ayrıca ilk 1000 kilometreden sonra sistemin genel kotrolünün yapılmasını öneriyoruz. İlgili kontrolünüz yapılmamış ise müsait olduğunuzda kontrol için yetkili bayimize müracaat etmenizi rica ediyoruz. Bilginize

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın ikea,
    Bahsettiğiniz çalışma şeklinin tekrarlaması halinde sistemin devir bağlantısının yetkili bayimizde kontrol edilmesi faydalı olur. Ayrıca ilk 1000 kilometreden sonra sistemin genel kotrolünün yapılmasını öneriyoruz. İlgili kontrolünüz yapılmamış ise müsait olduğunuzda kontrol için yetkili bayimize müracaat etmenizi rica ediyoruz. Bilginize

Aracımı bugün de kullandım. Tekrarlamadı aynı sorunu. 1000 km için bakıma götürmüştüm, sorun tekrarlarsa bakım için servise giderim.
    Hızlı yanıtınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Merhabalar, aracım ford focus yaklaşık 8 ay önce BRC marka LPG taktırdım. 10000 bakımı için götürdüm filtreleri vs değiştirdiler. Araç çalıştırdıktan bir müddet sonra lpg ye geçiyor fakat sonraki ilk 5-10 dk boyunca bir lpg ye geçiyor bir benzine geçiyor sonra lpg'ye devam ediyor. Servise götürdüm sadece yazılım güncellemesi yaptılar sanırım bide lpgye geçiş sıcaklığını 30' a indirdiler. Fakat yine aynı problemi yaşıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Sayın fatih25,
    Bize bakım işlemlerinizi gerçekleştiren yetkili bayi, araç plakası, araç şasi numarası, aracınızın şu andaki kilometre ve iletişim bilgilerinizi özel mesaj ile yazar mısınız. Yardımcı olalım bilginize saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli