+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane 2 1.6 lpg yakıt tüketimi

Unhappy Megane 2 1.6 lpg yakıt tüketimi

merabalar.benim 2004 model 1.6 16v megane 2 dynamique aracım var.Araç yakıtını test etmek istedim de aracım lpg de 60 tl ye 235 km yol yaptı bu değerler pek normal gibi gelmedi fazla yakıyor galiba.Bir de süratimi biraz arttırınca lpg kesip benzine geçiyor sorun ne olabilir?Benden önceki sahibi lpg taktıralı 6 ay olmuş herhangibir sıkıntı var mıdır . Kontrol ettirmek istesem extra bir maliyet olur mu brc servislerinde.

Cevap: Megane 2 1.6 lpg yakıt tüketimi

Sayın osman34,
    Öncelikle aracınızın iletişim bilgilerini www.brcnerede.com ' da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimizde kontrol edilmesi gerekiyor. Yetkili bayilerimizde garantisi devam eden sistemlerimiz için periyodik bakım hariç her hangi bir ücret ödemezsiniz. Sisteminizin garanti durumunu yetkili bayilerimiz sistemimizden kontrol edebilir.
    Yapılcak kontrol sonrası yakıt tüketiminizi LPG tankınızı doldurup *200 km ( Yani tamamen bitirmeden ) gibi kullanım sonrası depoyu tekrar doldurarak yapınız.**
    Sisteminizin ayni şartlardaki litre olarak* benzin tüketiminizden %20 den daha fazla LPG tüketimi olmaması gerekiyor. Yani aracınız 100 km de 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlarda 12 lt civarı LPG tüketmesi gerekiyor. Tasarruf LPG litre maliyetlerinin daha az olmasından kaynaklanır. Aracınızda benzin tüketimini belirledikten sonra yapacağınız bir kaç test sonrası yukarıda bahsettiğimiz orandan daha fazla LPG tüketim değeri ile karşılaşmanız durumunda konuyu yetkili bayilerimize iletmenizi rica ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli