+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gazda çalışırken benzin harcıyor

gazda çalışırken benzin harcıyor

Merhaba. Focus marka aracımda lpg sistemi takılı. Araçta lpg sisteminin çalışmasında hiçbir anormallik yok. Servise gidip bilgisayarda sistemin çalışmasına baktıklarında da herhangi bir problem görülmüyor. Ancak, lpg'nin devrede olduğu anlarda araçta lpg de, benzin de azalmaya devam ediyor. Sorun sizce ne olabilir?

Cevap: gazda çalışırken benzin harcıyor

Aracınızda benzin kaçağı yok ise ve LPG sisteminde VSR özelliği aktif değil ise ( Aktif olup olmadığını yetkili bayilerimizde kontrol ettirebilirsiniz) aracınızın çalışma sistemine bağlı olarak benzin göstergenizde sanal düşme olabilir. Bu durumu test edebilmek için 6-7 litre gibi az bir benzin alımında benzin seviyeniz olması gereken seviyeyi yani gerçek benzin seviyesini göstrecektir. Sanal benzin göstergesi düşme durumu 2008 ve daha yüksek modelli Ford araçlarda görülebilmektedir. Size uygun yetkili bayilerimize www.brcnerede.com ' dan ulaşabilirsiniz. Bilginize

2010 model honda city aracım var aracıma brc marka lpg taktırdım.aracım uzun yolda iken aynı zaman da benzinde tüketti. lpg takan yeri aradım ve sorunu söyledim.usta bana bunun normal olduğunu söyledi ve araca 20 tl lik benzin alırsan benzin göstergen eski haline gelir dedi.uzun yolda yaklaşık (170 KM) de 20 liralık lpg aldı aracım.20 tl lik benzin aldım ama benzin göstergem eski haline gelmedi. acaba montajda mı yoksa programda mı sorun var.araç uzun yolda tekleme vs gibi sorun yapmadı tıpkı benzinde gibi gitti.ortalama hızım 100 km idi.

Bahsettiginiz durum ilgili araçların çok az bir kısmında görülmektedir. Aracınız benzin tüketmeyip benzin seviyenizdeki düşme sanaldır. Benzin seviyenizi yarım depo üzerinde tutmanız durumunda aracınız zaman zaman benzin seviyesini resetleyecektir. İstemeniz halinde 8-10 litre civarı bir benzin alımı sonrasıda göstergeniz resetlenecektir. BRC'li aracınız hayırlı olsun. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli