+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.8 8V Otomatik 306 da LPG sorununu çözemedik !!!

Exclamation 1.8 8V Otomatik 306 da LPG sorununu çözemedik !!!

Herkese merhabalar,

Öncelikle konuyu okuyup,ilgilenen herkese teşekkürler.

Yakın zamanda (3 ay önce) 99 model 1.8 8V otomatik bir 306 aldım,araç herkesin bildiği üzere full grup olarak ayar gerektiren motora sahip, araç 110.00 de ve ağır bakımları dahil 2 ay önce 107.000 de yapıldı.Aracın üzerinde axxx fast modeli var, aldığımda sadece rolanti de biraz titreme sorunu vardı sonradan sorunlar çıkmaya başladı en temel sorun aracın beyin arızasına girmesi tam olarak ''Sürekli arıza:Karışım regülasyonu otomatik uyum işlevi''şeklinde hata veriyor...

Bu arıza araçta bu sorunlara neden olmakta;

-Devir çok dengesizleşiyor ve bu yüzden araç otomatik olduğundan vites geçişleri çok sorunlu oluyor,araç hareket etmekte bile zorlanıyor trafikte kenara çekmek zorunda kalıyorum.
    -Araçta ciddi bir gaz yeme sorunu var.
    -Araç bu hatayı verdiğinde ilk çalışmada benzinde ve elle benzine aldığımda öksürmekten yerinden kalkmıyor ve tüpe geçene kadar rolantisi çok bozuk oluyor

Hali ile bu sorunlar yüzünden aracı kullanmak cidden çok zor ve sanzıman sorununa neden oluyor,bunun en kolay çözümünü kutup başını sökerek sağlayabildim.Kutup başı sökülünce araç hem benzinde hem de lpg de sorunsuz oluyor ama bu arabayı stop edene kadar devam ediyor.Yeni veya 2. marşta araç yine arızaya giriyor ve bahsettiğim sorunlar devam ediyor.

Bu sorunları çözmek için Ankara'da gezmediğim usta kalmadı,bununla birlikte sürekli ayar yaptırmak zorunda kaldım ve parça değiştirmekten bıktım, ama çözüm bulan olmadı.

Önce memeler değişti,1.8 ve 2.0 meme takılarak tek tek ayar yapıldı basıncı optimize etmek için ki şuan üzerinde 1.8 meme var.

ECU,Enjektöreler,regülatör ve map her farklı servise gidişimde tekrar tekrar kontrol edildi ve sadece 3. enjektör değişti.

Deneme yanılma yoluna gittik ayarları buna göre en az 20 kere farklı şekilde yaptık,mesela rölantide ve araç P ve D de iken benzinde çalışması yada araç sıcakken bile ecu rolantiyi ayarlayana kadar en az 20 sn benzinde çalışması gibi ama hala çözüme ulaşamadık.

En son geçen 2 hafta LPG bağlantılarını komple söküp,direk benzinde bindim ve şehir içi şirket aracımı kullanmadım bu araçla 1100 km yaptım ve tek sıkıntım olmadı.

Bu sorunlar için gittiğim her servisin farklı bir çözümü oldu,kimi aracın ecusu ile lpg ecusunun çakıştığını söyledi bunun için enjektörlere diyot takalım geriye sinyal dönüşünü keseriz bu şekilde sorun olmaz dedi ama daha önce bu motora takanı bulamadım ve ustalar güven vermediği için yaptırmadım,kimisi yarı sıralıya geçelim,enjektörleden sonra karbüratörlülerdeki mixer gibi çalışsın dedi ama bu da ateşleme de sorun yaratabilir yada patlatabilir dedi ve yine sonuç yok...

Bu sorunlar için 2 aydır uğraşmaktan bıktım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: 1.8 8V Otomatik 306 da LPG sorununu çözemedik !!!

Sayın TOLGA,
    Aracınızda 1.5 mm nozul kullanılabilir. İlgili markanın bölge bayisine veya merkezine ulaşmaya çalışmanızı öneriyoruz. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli