+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 Model Clio 2 1.4 RTA Yakıt Tüketimi

2000 Model Clio 2 1.4 RTA Yakıt Tüketimi

Bayağı bakındım ama anlamadım gitti, yanlış hesap yaptığımı düşünmüyorum. Ya aracımın km yanlış gösteriyor yada çözüm getiremiyorum. 1.4 8v RTA 2000 model aracımda BRC LPG kiti var. 2010 yılında ilk olarak takılmış, şuan 139 bin km de fakat 2010 yılında 145bin km den 2014 yılında 125bin km ye çekilmiş, 2012 yılı muayenesi tüvtürk onaylı ruhsatta kaydı var ama aracı alırken sistemden mesaj ile baktığımda muayene verileri ve km gözükmemekte, bu nedenle 2012 yılında aracın kaç km de olduğunu bilmiyorum. 2014 yılında 125bin ile muayeneden geçmiş şuanda 139bin km de. Üfleme duman olarak yok ama motor kapağını açınca hava geliyor tabi ki, şehir içi agresif kullanmama rağmen ve ara ara klima açmama rağmen max 18.5 kuruş yakıyorum. Genel olarak 50 TL gaz ile 280km gibi gidiyorum. Cumartesi günü hava filtreme baktığımda kirlenmiş ve hafif yağlanmış olduğunu gördüm, gaz kelebeği ve filtre kutusunu güzelce silip yeni hava filtremi taktım, çekiş bakımından farkı hissettim ama yakıta katkısı olur mu acaba bilmiyorum.

Cevap: 2000 Model Clio 2 1.4 RTA Yakıt Tüketimi

Sayın axiboy,
    Yaptığınız işlemlerin yakıt tüketimine etkisi olur. Aracınızın tüketim değeri normal görünüyor. Aracınızda çok fazla ( her yağ değişiminde yarım litreden fazla ) yağ eksiltme yok ise sorun olacağını düşünmeyin. Bilginize sagılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli