+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan
1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HONDA araçlarda LPG

arkadaslar benim 2004 model (rutuslu kasalardan) honda 1.6 v tek motorlu 26500 km de honda marka aracim var interneten ve cevremde cok arastirma yaptim ve sonunda brc sirali sistem takmaya karar verdim . kartalda mucip oto da metin beyle konusup anlastim ve 14/10/2006 tarihinde aracima sirali sistemi taktirdim  mucip otoda daha once taktigi diger honda v tek lerin resmini gormustum ayrica taktiran araclarin sahipleriylede konustum ve tatmin oldum . yapilan iscilik mukemel diyebilirim.ilgi gayet iyi  herseyden onemlisi gayet tecrubeliler bu cok onemli  elemanlar neyi nereye takacaklarini ezberlemisler  hic deredut yasamiyorlar  islerini cok iyi biliyorlar kisacasi.taktirali 6 gun oldu ve yaklasik 600 km yol yaptim benzinden hic farki yok gibi 600 km yolu sehir icinde yaptim.yakinda memlekete gidecegim bayramda o zaman uzunyolda deneme firsati bulabilecem hemde yakit durumunu konturol etme sansim olacak  herkese ozeliklede honda v tek lere tavsiye ederim arac benzindemi gazdami hic ayirt edilmiyor sadece gostergede gazdami benzindemi oldugunu anliyorsunuz. ben ve diger hondasi olan arkadaslar bu forumda yasadiklarini anlatirlarsa diger arkadaslara faydasi olur diye dusunuyorum ayrivada uzun yol denemelerimine yaptikca  sizlerle paylasacagim  sizlerde paylasin.

2000 model honda civic ies sahibiyim. lpg konuusunda kararsizim. internette soyle bir dolasinca sirali sistem taktirmis civic otomobile cok cok az rastlaniyor. bunun sebebi civic motorlarda lpg de cok fazla kar edilmemesi mi? toksa montaj sorunu mu?

Arkadaslar Honda Accord 2.4 2003 model arabama sirali sistem lpg uygun mudur?
    Verim alabilmem icin nasil bir sistem taktirmam gerekir ?
    Aracima zarar vermeden bu islem yapilabilir mi? Verimli olur mu?
    Normal kullanimda motor omrunu ne kadar sureli kisalir?
    En buyuk cekincem uygulamanin duzgun yapilamamasi ve arabama zarar vermem.
    Beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum

Saygilarimla
    Halis

brc ve 2a muhendislik bu isin uzmani

Cok guzel bir araciniz var gule gule kullanin ve gonul rahatligiyla ama mutlaka yetkili bir bayide BRC Sequent 24 donusumunuzu yaptirtin.
    Akliniza hicbir soru takilmasin, aracinizin LPG de gittigini bile anlamayacaksiniz...

Edited by - egemenbaris Tarih: 22/10/2006 20:35:39

peki araca en uygun beslemeye sahip sistem hangisidir? kw olarak en iyi verim icin kac kw lik takilmasi gerekmekte?
    Syg

2000 makyajlanmis kasa honda civice lpg taktiran yok mu arkadaslar. sonucunu merak ediyorum

Insanlarin bindikleri arabalar cogu zaman karakterlerini yansitiyor. Honda kullanicilari sukseyi seven insanlardan olusuyo genelde, benim cevremde de bunlardan cok sayida mevcut. Adamlar ac duruyo tabiri caizse ama "vtec motora gaz taktirmis dedirtmem ben kendime" dusuncesine sahipler. Benzin ibreleri ceyrek deponun ustune cikmiyo, parasizliktan haftada 2 gun zor biniyolar arabalarina ama benzinle biniyolar, insan gibi(!)...
    Yoksa montajda bi sorun cikmiyor yada hondalarda da tasarruf orani diger araclarla ayni ama bi garipler iste. Onlara gore honda araba degil uzay araci falan. Bir de bmw kullanicilari boyle. Gerci onlarda artik minimumu 6 silindir olan o benzin sobasi motorlara dayanamayip teker teker gaza geciyolar. Ama olaya disaridan bakan, bmw si olmayan bmw sempatizanlari hala gaza karsilar. "Ah ben de bmw olcakta ona gaz mi takarim, yaksin istedigi kadar" modundalar. Onlar da bisey bildiklerinden yada anladiklarindan diilde iste sukse pesinde olduklarindan oyleler.iste yine karakter=marka dongusu.
    neyse cok uzattik lafi, arkadasim lpg taktirmak geciyosa aklindan; ayda 1000 km yapiyosan minimum ve aracina da 2-3 yil bineceksen taktir hemen. hondalarda lpg gormemis olman bir handikap degil...

Bazi hondacilar , Tampon altina gizli depo yaptiriyorlar, belki o nedenle cok gormuyorsunuz. Ama hakikatten Honda da Hondadir yani. Ben subaru impreza gordum 2006 model beraber lpg aldik. Bunda da boxer motor var , adam yaptirmis. Deposu gizliydi yalniz. Tampon altinda. "Niye boyle gizli yaptirdiniz" dedim. "Ilerde satarken LPG kitini sokturup oyle saticam , LPG nin kotu imaji var bu ulkede " dedi. Ilginc bir yaklasim. Ancak daha sonra bir yetkili saticiya sormustum. Boxer motora LPG olmaz demisti. bilemiyorum.

dh forumunda gordum bi kac civic te vardi..
    az yaktigindan dolayi lpg taktirmayana bende rastladim.
    ama az yaksada ,,bu merette ltresi 2,7 den benzin aliyor,, hep az yaksa nolur.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler