+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan
1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 137 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RENAULT Araçlarda LPG

Merhaba,
    Oncelikle faydali sitenizden dolayi sizleri kutluyorum. Aracima sirali lpg sistemi taktirmak istiyorum.Fakat sitenizde renault un bu modeli ile ilgili bir bilgi bulamadim. Genel olarak tum araclara takilabilir diye yorumlariniz var.
    Sorularim
    1- Bu sistemi kendi aracima da uygalatabilirmiyim ?
    2- 2004 model bir araca bu sistemi taktirmak aracin degerini dusurur mu sizce ?
    3- Bu sistem halen 1000 Euro mu ?
    4- Istanbul Avrupa yakasinda servisinizin adini ogrenebilirmiyim ?
    5- Renaultun bu modeli ile ilgili lpg donusum tecrubeleriniz var mi ?

Yanitlariniz icin simdiden cok tesekkur eder iyi calismlar dilerim.

Sn. Yusuf Ugur,
    Aracinizin LPG donusumunde hic bir sikinti yok. Garantili olarak Sequent 24 uygulamasi yapilabilir.
    Aracinizin degerinde bir dusme olmaz, ustelik yakit ekonomisi saglayan bir sisteme sahip oldugu icin artisi olur.
    Kampanya dahilinde 1.500,-YTL montajiniz yapilabilir.
    Asagidaki yetkili servisimize muracaat ederseniz gerekli bilgileri alabilirsiniz.
    Iyi gunler.

CEVRE OTOGAZ-HUSYEIN KAHRAMAN
    MASLAK-ISTANBUL
    TEL:0-212-285 4856

SN. KADIR BEY BU ADRESI VERMISSINIZ BURASI FARKLI BIR YERMI
    YOKSA SIZIN SERVIS MI

CEVRE OTOGAZ-HUSYEIN KAHRAMAN
    MASLAK-ISTANBUL
    TEL:0-212-285 4856
    Kadir Orucu Makina Muhendisi 2A Muhendislik A.S. BRC Turkiye
    CEVRE OTOGAZ-

Cevre Otogaz bizim Maslak Yetkili servisimizdir.
    Iyi gunler.

Kadir Bey son 2 sorum daha olacak. 

Bu sistemin arac satilirken sokulmesi gibi bir islem problem yaratirmi ? ve soylediginiz kampanyali fiyat uzerinden taksit imkani varmidir ?

Tesekkurler

Sokulurken bir problem yaratmaz ama neden sokturuyorsunuz ki?
    Araciniza talip olacak Bilincli musteriler icin LPG li arac tercih sebebi olur.
    Odeme detaylari ve kolayliklari icin servisimzle gorusebilirsiniz. Muhtelif odeme seceneklerini size sunacaklardir.
    Iyi gunler.

merhaba.,benim fiat palio marka 1999 model 1.6 sirali enjeksiyon 16 valf arabam var.manifoldu metaldir.buna gaz taktirmak istiyorum.eski sistem gaz takilabilir diyorlar.hatta tofas serviside brc marka takabiliriz diyor.yaklasik 700 milyona maloluyor.ama bazi tamirciler bu sistem randiman vermez tam enjeksiyon (1000 Euro)taktirmsaan gerekir diyor .bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim.

Mikserli sistemler 5 Sene once terk edildi. Bizim tavsiyemiz yeni nesil sirali gaz sistemi SEQUENT 24 taktirmaniz..

Merhaba oncelikle boyle bir forumu acip zaman ayirip cevapladiginiz icin tesekkur ederiz. Cogu firma bunu yapmiyor.
    Ben 3 hafta once 2002 model bir twingo aldim. Arac MPI motor dolayisiyla sirali sistem LPG donusumu yapilabilir. Aracin motor hacmi 1145 cc. Yakit tuketimi aslinda gayet uygun. Su anda tahminim ( Kesin sonuclari bir kac gun icinde hesapliyacagim) sehir icinde 7,5-8 litre civari yakiyor buda 19 YKR civarina tekabul edecektir. Fakat bunu 10-11 YKR civarlarina indirmek isterim dogal olarak LPG donusumuyle. 
    Fakat malum bu araclar kucuk araclar ve arka koltugu ileri geri hareket edebiliyor. Duruma gore bagaj kuculup genisleyebiliyor. Dolayisiyle simit tup tercih etmek zorundayim diye dusunuyorum. Aracin tekerlek ebatlari 155/65 R 14. Bu durumda kac litrelik bir tank takilabilir. Sik araliklarla LPG istasyonuna ugramak zorunda kalirmiyim diye merak ediyorum. Yada farkli bir cozumu varmidir?
    Not: Renault Twingo su anda Fransada hala uretiliyor ve fabrika cikisi LPG yakit sistemiyle satiliyor. Cevreyi az kirletmesi ve sehir icinde cok satilan bir araba olmasi dolayisiyla. Bunu soyleme nedenim herkesin Twingo ya LPG takilmasinin buyuk mantiksizlik oldugunu bana soylemesi.
    Tesekkurler

Serdar Ekmekci
    Turk Hava Yollari A.O.
    Egitim Baskanligi
    Bilgisayar Destekli Egitim Mudurlugu
    Uzman

Düzenleyen - serdarekmek Tarih: 24/02/2006 10:55:07

Avrupa da ekonomik olmasindan ziyade cevreci gerekcelerle LPG veya Dogalgazli araclar tercih ediliyor. Bu tur araclar icin vergi indirimi, KDV-OTV muafiyeti gibi devlet tesvigi var.
    Bu nedenle araclar 800cc, 1000cc dahi olsa alternatif yakitli olarak fabrika cikisli olarak uretiliyor veya trafige cikmadan once LPG veya CNG donusumleri yapiliyor.
    Sizinde araciniza LPG donusumu dusunmeniz gayet normal. % 40 civarinda bir yakit tasarrufu saglarsiniz.
    LPG tanki olarak simit diye tabir edilen ve istepne yerine takilan 40 Litrelik tanklar kullanilabilir.
    40 Litrelik tank 32 Litre LPG alir ve bu LPG ile 300-350 Km yol yaparsiniz.
    Iyi gunler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler