+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMW araçlarda LPG

Herkese merabalar oncelikle bu kadar faydali bir site hazirladiklari icin emegi gecen herkese cok tesekkurler.

Benim sorum en yetkili agiza yani Kadir beye olacak.Kadir bey benim 1996 Model BMW 3.20i   6 silindir 150 bg aracim var.Takdir edersinizki bu araclarin gercekten performanslari cok yuksektir ve bu sebepten kullanimlari gercekten cok keyiflidir.Eski sistem takilan bu tip araclarda (tek nokta enjeksiyon olan)arac gercekten oluyordu ben bunu yasadim 1992model E-200 Mercedese taktirmistim hic ama hic memnun kalmadim aracta asiri bi guc ve performans kaybi oldu arac bi anda Mercedeslikten cikti.Simdi benim ogrenmek istedigim benim Suanki aracim sehir icinde 100 km yaklasik 12 lt yakit tuketiyor yani gunumuz rakamlarina gore hemen hemen km de 350 ykr.Buda gercekten cok yuksek bi rakam.Ben aracima BRC sirali sistem lpg taktirmak istiyorum.Fakat en buyuk korkum aracimin benzindeki kadar performans vermemesi cunku o zaman BMW olmaktan cikacak 
    Kadirbey 
    1)Bu sistemin benim aracima uygunlugu nedir ?
    2)Daha once BMW marka araca uygulama yaptinizmi sonuc nedir ?(referansiniz varmi)
    3)Nekadar performans kaybim olur (aracimi kullanirken bunu nekadar hissederim)
    4)Yakit ekonomim nekadar olur 
    5)Sistemin bana yaklasik maliyeti ne kadar olur
    6)Bu uygulamayi siz yapiyomusunuz eger hayirsa bu konudaki en tecrubeli bayiniz kimdir(hangi ilde oldugu onemli degil oraya gidebilirim&nbsp 
    Kadir bey umarim sizi daraltmamisimdir lutfen kusura bakmayin ama bu soru isaretlerini kafamdan atmam lazim cevabinizi en kisa zamanda bekliyor simdiden cok tesekkur ediyorum iyi calismalar.

aracina sirali sistem takilinca performanstan hic bir kaybin olmaz 1992 mercedes te asiri performans kaybi oldu demissin bende 1986 model 230e mercedesime brc klasik sistem donusumu yaptirdim ke-jetronic oldugundan sirali olmadi ama inan performansta hic bir kayip yasamadim onun icin sirali sistemler cok daha teknolojik ve aracinda herhangi bir cekis problemi olusmaz

BMWye super oluyor bizim bir arkadasta var oradan biliyorum.

Sn.Real24,
    1- BMW araclar guclu elektronik alt yapilari sayesinde LPG de hicbir sorun cikarmiyor. ancak araciniz 10 yasinda. Periyodik bakimlari zamaninda yapildi mi? Buji, buji kablolari, atesleme sistemi ne durumda? Basarili bir donusum icin bunlar onemli hususlar.
    2- sitemizin resim galerisi sequent montajlari bolumunde ornek arac resimlerini gorebilirsiniz.
    3- Performans kaybini hissetmezsiniz.
    4- Kullanima bagli olarak %35-40 civarinda tasarrufunuz olur.
    5- Sistemin maliyeti SEQUENT-56 icin KDV dahil 2.250,-YTL dir.
    6- Sanirim size en uygun ANKARA olur. Yetkili servislerimiz listesinden Ankara bayilerimizle goruserek bir karar verebilirsiiniz.
    Urunlerimize gosterdiginiz ilgi ve guvene tesekkur ederiz.
    Iyi gunler.

Alinti:

1)Bu sistemin benim aracima uygunlugu nedir ?
    2)Daha once BMW marka araca uygulama yaptinizmi sonuc nedir ?(referansiniz varmi)
    3)Nekadar performans kaybim olur (aracimi kullanirken bunu nekadar hissederim)
    4)Yakit ekonomim nekadar olur 
    5)Sistemin bana yaklasik maliyeti ne kadar olur
    6)Bu uygulamayi siz yapiyomusunuz eger hayirsa bu konudaki en tecrubeli bayiniz kimdir(hangi ilde oldugu onemli degil oraya gidebilirim&nbsp 
    Kadir bey umarim sizi daraltmamisimdir lutfen kusura bakmayin ama bu soru isaretlerini kafamdan atmam lazim cevabinizi en kisa zamanda bekliyor simdiden cok tesekkur ediyorum iyi calismalar.

Oncelikle kadir beye cok tesekkur etmek istiyorum cunku sorularima 1 gunden daha kisa surede cevap verdi buda isini gercekten ciddiye aldiginin enguzel ornegidir gercekten tesekkurler.Diger bilgi ve tecrubelerini paylasan arkadaslarada cok tesekkur ediyorum ve Aracima benzer araclarda uygulama yaptiran arkadaslardanda tecrubelerini paylasmalarini bekliyorum herkese iyi gunler diliyorum.

Sorularim Olacakk ??

merhabalar
    öncelikle bu siteye emeği geçen herkese tşkür ediyorum ellerine sağlık.siteye baktığım kadarıyla bmw lere fazla tüp taktıran yok
    ve sorularıma geçiyorum ben de 1990 model bmw 316i var m40 kasa bu araca biz 5 sene önce tüp taktırdık o sıralarda bu sıralı sistem yoktu veya biz bilmiyorduk.arabaya şuan benzinde binemiyoruz sebebi nedir?sıralı sisteme geçsek ne kadar maliyeti olur ve konyada sizin bayiiniz var mı veya bize tavsiye edebileceğiniz bi servis var mı? yardımlarınız için şimdiden tşklerç

Cevap: Sorularim Olacakk ??

Ana sayfamızda, "MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN" başlığı altında bulunan "Yetkili Servislerimizin Listesi" nden size en yakın servisimizin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Cevap: BMW araçlarda LPG

Ben honda vti aracaımdan sonra (onda eski sistem vardı ve çok memnundum) şimdi yeni aldığım 1998 model 520 İ BMW aracıma brc sıralı sistemi taktırdım.Henüz takılalı 700 km falan oldu.Sanırım ayarlarının yapılması gerekiyor çünkü araç 160 km. geçemiyor.Belli bir devirde örneğin 60 km hızla lpg kullanımında iken düğmeyi benzine aldığımda araba birden daha fazla devirleniyor.Bazen de duraklama anında aracı boşa alıp geri manevra yaparken birden stop ediyor.Rolanti durumunda da benzine geçince devir biraz daha yükseliyor.Sistem aslında çok iyi monte edildi.Daha önce honda aracıma taktırdığım usta takmış ve sorunsuz kullanmıştım.Sanırım ayarları iyi yapılırsa düzelecek.İnşallah düzelir burada yazarım ben de...

Evet nihayet ayarları yapıldı aracımın.Şu an sorunsuz ve benzine göre hiçbir bir fark göremedim performansında...Civic VTİ gibi bir performans motorunda 100.000 km den fazla sorunsuz kullandığım lpg yi şimdi yeni sistem ile daha da mükemmel bir şekilde BMW de kullanmaktan mutluyum...

Evet bayram nedeniyle uzun yolda 1000 km kadar yol yapmak durumunda kaldım.Şu an beklediğimden çom daha iyi diyebilirim.Benim civic VTİ de sorunsuz kullandığım eski mikserli sistemden sonra bu sistem çok daha mükemmel elbette.Civicteki denemelerimde lpg benzine göre litre olarak daha fazla tüketiliyordu.Oysa bunda öyle değil.Mesela otobanda lpg de iken 150 km hızla giderken yakıt tüketim ibresi 10 litre gösterirken pedal pozisyonunu hiç bozmadan benzine geçtim tüketim hemen 12,5 litre civarına geldi.defalarca farklı hızlarda denedim hep aynı çıktı.310 km yol yaptım ortalama 170-180 km hızla gittim 57 ytl gaz aldım.şehir içinde 315 km yaptım (ankarada) 60 YTl harcamış.Ne son hızda,ne kick-down yaparken hiç bir fark yok..ve kesinlikle benzine göre litre olarak da daha az tüketiyor.Ama daha öncede dediğim gibi sistem iyi takılmalı..benim gözlemlerim böyle hepinize selamlar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler