+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio 1.6 16 weekend

palio 1.6 16 weekend

aracım 2000 model 1.6 16 aracı benzinli aldım yaklaşık 1 ay kadar önce lpg takıldı (mimgas genius) lpg takılana kadar sorun yoktu lpg takıldıktan sonra ilk benzinde çalıştırmada ani rolanti düşmesi ara ara ufak ufak devir gezinmesi meydana gelmektedir ben lpg sistemini kutup başlarından sökerek iptal ediyorum aracın beynini elm327 ara kabloyla sıfırlıyorum aracı çalıştırıyorum araç yağ gibi çalışıyor lpg takmazsam rolantide bozulma olmuyor ne zaman lpg kutup başlarına bağlasam lpg devreye soksam gün içerisinde benzinde ilk çalıştırmalarımda rolanti motor stop edecekmiş gibi düşüp toparlıyor kısaca lpg bağlayınca düzeni bozuyor lpg ci de bi anlam veremedi yada anlamıyor aracın gidiş ve çekişinde sıkıntı yok...cevabınız için şimdiden teşekkürler

Cevap: palio 1.6 16 weekend

Sayın glardon,
    Aracınızın LPG ayarlarından dolayı benzin çalışma parametreleri bozuluyor olabilir. LPG ayarlarınızın rolantide ve yolda kontrol edilmesi faydalı olur. Bilgilerinize

teşekkür ederim

Merhaba benim araç 1.6 16 105 beygir olarak geçiyor ben bu lpg olayını yeni yeni çözmeye başladım sanayide ne kadar ustaya anlatsam boş adam çalışıyormu çalışıyor tamam ozaman diyor ince ayara giren bir allahın kulu yok sırf lpg de değil bütün işçilik şimdi böyle olmuş durumda.neyse ustam benim aracın manifolda takılan nozulların çapı nasıl kaç mm olmalı 1.6 1.8 2.0 mm hangisinden randuman alırım ayrıca kalibrasyonla ilgili olarakta bu ms olayı bi türlü eşitlenmedi ne kadar ayara bindirmeye çalışsam çalışma ms benzin 3 ise lpg 5 ms olarak çalışıyor nozullardan olduğunu düşünmeye başladım. konuyu ilk açtığımda ki sorunu halletmiş bulunmaktayım şöyleki map sensörünü motordaki tek emiş noktasına araya T atarak iki sistemi hem motoru hem map tek noktadan bağlamışlar oysaki araçta ikinci bir emiş noktası boşta duruyor( kapalı ben deldim) map ayrıca bağladım map yeterli emişe ulaşamadığından sıkıntı çıkardığını düşündüm araç rolanti olsun gidişi ani gaz yemesi gayet güzel çalışmakta rolanti dalgalanma felan kalmadı

Ayni benzin enjeksiyon süresi (Ton B) benzinde 3 ms gazda 5 ms oluyor ise aracınız fakir çalışıyor. LPG ayarı bozuk olabilir veya enjektör nozulu küçük olabilir.
    Not: Bizim sistemimiz enjektör nozulu kullanmaz. Aracınıza 2 mm civarı nozul kullanılması gerekiyor. İyi günler

Değerli ustalar ve forum yöneticileri başka başlık açmadan buraya yazmak istedim öğrenmek istediğim bu palio 1.6 16 weekend 2000 model aracımın sente ayarını nasıl yapabilirim eksantrik kilitleme elimde araca uygun mevcut forumda sn kantarcı çok güzel açıklamalarda bulunmuş ancak piston üst ölü nokta yüksekliği 1/100 krank ölü açısı 1/360 bunları anlamak istiyorum 1. silindir üst ölü noktada krank sabitlenirse krank oynamadan kayışı takıp gerdiğim zaman kilitleme aparatları takılı vaziyette sente tam yerine otururmu bu konuda yardımlarınızı bekliyorum cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sayın glardon,
    İlgili motorlarda sente ayarı ve triger değişimi oldukça hassas bir işlemdir. Bu yüzden ilgili işlemlerin yetkili servislerde yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli