+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MERCEDES araçlarda LPG

Merhaba Arkadaslar;

Bende 1998 model Mercedes E 200 Komp. (186 Beygir) var. Iki ay kadar once alip hemen BRC sirali sistem taktirdim. Seguent 24 diye konusmustuk ama bize Fast takmislar. Neyse sorun simdilik bu degil gibi. Onceleri sorun yoktu sadece cok yakiyordu. Sonra aracta rolantide bozulma, cekisten dusme problemleri olmaya basladi. Isin ilginc tarafi aracta bu sorunlar baslayinca gaz dugmesinden benzine gecmek de mumkun olmuyor isik turuncu da kaliyordu. Once bujiler degisti. Sorun bir muddet gorulmedi. 15-20 gun gecti sorun tekrar ve buz daha sik tekrar etmeye basladi. Bu kez de atesleme bobinin arizali oldugu soylendi. Atesleme bobini arizali oldugu icin silindirlerden birinde buji hic atesleme yapmiyormus. Neyse bobin de degisti. Yaklasik bir hafta oldu sorun yok. Cekis gayet iyi ama araba bastan beri ney yakiyorsa halen yakit ayni. Ben sehir ici disi karisik 34 litre gaz ile hic 200 km. yi gecemedim. Ankara fiyatiyla bu yaklasik olarak 220 bin TL. (22 YKR) yakiyor. Konustugum Mercedes sahipleri sehir icinde 170-180 binden fazla yakmaz dediler. Forumda sorunu bulunan ve ancak henuz cevaplanmayan Eklin adli arkadasin sorununu okuyunca benimkiyle ayni oldugunu gordum ve aklima sorun acaba BRC’ de mi diye soru  geldi. Ama bircok arkadasimda da BRC takili ve hepsi de memnun. Bizim sorunumuzla ilgilenen olur mu acaba!

arkadasim bende mercedes kullanicisiyim 22 ykr cok anormal degil mercedes e200 kompressor gibi bir aracin yakitini daha asagi dusuremezsin aracin yaklasik 1.5 ton ve zannimca otomatik vites

Sayin Uslukilic; Dediginiz gibi arac arac otomatik ve 1,5 ton. Ama benim bundan once 1.8 passatim vardi o da yakin ayarda bir arac. Passat da sirali Voltran vardi. Son derece sorunlu idi. Ama yakit konusunda cok iyiydi. sehir disinda ankara fiyatiyla (litre : 1,30 YKR) 100 Bin TL. ile sehir icinde 140-150 Bin TL. yakiyordu. Iki arac arasinda motor-guc ve agirlik farki cok olmamasina ragmen yakitin bu kadar fark etmesini anlamis degilim. Sizdeki 230 kac model?

benim aracim 1986 230e lpg takilmadan once butun motor bakimlari yapildi carbon temizligi-bujiler-hava filitresi-devirdaim pompasi degisti arac orjinal 236.000 km de benzinde sehir ici yaklasik 55 ykr yakiyordu lpg ile 30 ykr ye zor dusurdum arac duz vites

Cevap: MERCEDES araçlarda LPG

1991 model 2.0 motor 190 E otomobilimiz var. Lpg taktırmayı düşünüyorum. Brc yi tavsiye ettiler. aracıma uyumlu hangi ürünü taktırabilirim. Lpg nin avantajları ve zararları arabam için nelerdir. beylikdüzündeyim ve en yakın yönlenecegim servis yada 2a merkez servisi nerededir. bilgilendirmenizi rica eder. İyi çalışmalar dilerim.
    Saygılarımla......
    Fatih UZUN

bugün aracıma seq 24 taktım gelişmelri aktaracağım şimdilik herseey çok gzll sadece yeni versiyonun çıktığını duydum acaba biraz daha bekleseymiydim diorum o kdr

bgn 1. gün yaklaşık 100km yaptım hersey çok gzll benzinden hiç fark hissedemedim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler