+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tipo mpi 1.6 LPG de patlama sorunu

Tipo mpi 1.6 LPG de patlama sorunu

Selamlarabilerim.Bir hususta yardımcı olabilirseniz çok memnun kalacağım.Şuana kadar hangi tamirciye yada LPG ciye gittiysem sıkıntıyı çözemediler sırf bu yüzden aracı satmayı düşünüyorum.

tipo mpi 1.6 aracımda benzinde çalışırken hiçbir sıkıntı yok ancak gaza geçtiğimde özellikle ilk kalkışta ve ikinci viteste eksos patlama sesine benzer bir ses ile beraber araç stop ediyor yada tekleyip yoluna devam ediyor.düz sistem atiker mevcuttur.buji, buji kabloları, bobin(yan sanayi),rölanti motoru,krank sensörü değiştiği halde sorun devam ediyor.En son emülatöün değişmesi lazım dediler arncak sürekli parça değişiminden dolayı para harcamaktan moralim çok bozuk bende değiştirmedim.
    Bu konuda bilirkişi arkadaşların düşünceleri bekliyorum.Hayırlı günler ve Çalışmalar

Cevap: Tipo mpi 1.6 LPG de patlama sorunu

Sayın mpi1.6,
    İlgili araçlar çok noktadan enjeksiyonlu yakıt besleme ( Yarı Sıralı) sistemine sahip. Sıralı sistemler ile dönüşüm yapılması gerekiyor. İlgili araçlarda tek noktadan enjeksiyonlu sistemler kullanılması durumunda bahsettiğiniz sorunları yaşarsınız ve çözümü de maalesef yoktur. Bilginize Saygılarımızla

Cevap: Tipo mpi 1.6 LPG de patlama sorunu

Bilgiler için teşekkür ederim.
    Ancak bu araçlar zaten tek noktadan enjeksiyonlu degilmidir?Yada benmi yanlış biliyorum acaba?
    Sıralı sistem kullanipta bu araçlardan verim alamayan kullanıcı sayısının bir hayli çok olduğunu çevreden ve çeşitli forumlardan sürekli takip etmekteyim.Olmassa son çare dediğiniz üzere ankarada ki servisinize gideceğim.

+ Konu Cevaplama Paneli