+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan
1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 124 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HYUNDAI araçlarda LPG

Merak ettigim su:
    Forumda net cevabini bulamadim.
    Aracima lpg donusumu yaptimak istiyorum.
    Bana ne tavsiye edersiniz?Yakit Hundailerde %40 dusuyor mu?Taktigima degecek mi? BRCnin hangi modeli aracima uyar?
    Ben kararsizim.Forumlari dolasiyorum.Hundailer sorunlu diyorlar.
    Bu konularda onerilerinizi bekliyorum.Tesekkurler.

araciniz plastik manifold ise kesinlikle brc sequent 24 sirali sistem takilmali ve %40-50 arasi bir yakit tasarrufu saglarsiniz plastik manifoldlu araclara  sequent 24 cok mukemmel uyum saglar

Yetkili BRC bayisinde guzel bir montaj yaptirip sonrada ince ayarlarini da guzel yaptirtirsaniz Sequent 24 ten hicbir sorun yasamazsiniz.Iyi gunler.

Alinti:

Merak ettigim su:
    Forumda net cevabini bulamadim.
    Aracima lpg donusumu yaptimak istiyorum.
    Bana ne tavsiye edersiniz?Yakit Hundailerde %40 dusuyor mu?Taktigima degecek mi? BRCnin hangi modeli aracima uyar?
    Ben kararsizim.Forumlari dolasiyorum.Hundailer sorunlu diyorlar.
    Bu konularda onerilerinizi bekliyorum.Tesekkurler.

SEVGILI ARKADAŞIM 2000 CLIO VAR. BU MOTORLARDADA O KISIMLAR PLASTIK. BEN ARACIMA TAKTIRDIM. BIRKEZ DAHA UYSAL OTOGAZA VE 2A YA TESEKKUR EDERIM. HIC BIR SORUNUMUZ YOK. YAKLAŞIK 7000 KM YOL YAPTIM . GAYET IYI. TAVSIYE EDERIM....

BRCnin son zamanlarda SEQUENT 24 icin muthis yatirimlarina bir yenisi daha eklendi. SEQUENT 24 tamamen yenilendi ve bircok fonksiyon daha eklendi. Bu sefer durum daha farklidir. Daha once alistigimiz software guncellemeleri disinda yeniliklerde vardir. SEQUENT 24 107 versiyonuna kavustu. Bu normaldir. Versiyonlar daha once birer kademe yukseltiyordu. Anormal olan software versiyonu 016 dan tam 4 kademe 1kereden atlayarak 020 ye yukseltmistir. Kernel ( microchip guncelleyici ) 011 den 016 ya yukseltilmistir. Kilitlenen veya tamamen silinmesi gereken ECUlar icin silme tusu eklenmis, boylece yarim programi kalan ECUlar icin bayi bize gondermeden kendi cozebilir. Programi daha hizli yapmasi icin 38400 baude cikartmis (valla ben denedim FORMULA1 hizi ile program yapiyor artik) . Devir kalibrasyonu tamamen yenilenmis, isterseniz deviri baglarsiniz istemezseniz baglamazsiniz ( Bu sirf siz oyle istediginiz icin yapildi) . Enjektorleri acma zamani ayri ayri gorebiliyorsunuz . Her silindire gore ince ayar veya teshisler yapabiliyorsunuz. Cevreye saygi olsun diye emIsyonlarin kontrolu icin yeni bir program eklenmis. Size kolay olsun diye aracin arizalarini gosteren ( benzin veya gaz farketmez) bir tus eklenmis. Nasil cozeceksiniz diye uzunca anlatilmis. Kis gunleri motor soguk iken gazda patakutu calismasin diye yeni bir program ve strateji iceriyor. Devir rolanti icin ayri strateji, Cut-off icin ayri strateji,rolanti donusu icin ayri strateji gelistirilmis. Yarisci arkadaslar da dusunulmus. Onlar icin de tip-in, tip-out iki ayri strateji gelistirilmis. Neyse o kadar cok seyler eklenmis ki anlat anlat bitirilemez. Artik bunlara ince ince bakmak icin Bologna Motorshow Fuarindan sonra ( 06-09 Aralikta Bologna BRC Standinda bekleriz) BRC ye 1-2 hafta misafir kalarak hem bu fonksiyonlari hem FSI motorlari ilk defa yapilan direct injection sistemi icin egitime katilicaz. Bu sefer isler farkli SEQUENT 24 diger sequent sistemlerden kopmus gitmis. Zaten BRC bunu hep yapiyor. Biz tam bir sisteme alisirken calismaya basliyoruz, yenisini cikariyor. Zaten FSI motorlarini yaparak (suanda hic bir rakiplerimiz boyle bir sistem hala yapamadi) kendini astigini biliyoruz. Ama olan bize olur kardesim dokulucez yine gurbet yollarina bu sistemleri ogrenmek icin. Offf Offf...

Bologna fuarinda FSI motorlar icin gelistirdikleri Direct injection sitemi olacak mi ?
    Bu fuar icin bilgi nerede bulabilirim ?

Bologna fuarinda FSI motorlar icin gelistirdikleri Direct injection sitemi olacak mi ? Bu fuar icin bilgi nerede bulabilirim ?

BRC SDI ( Sequential Direct Injection ) daha once 5-8 Ekim ECO GAS ROMA fuarina tanitmisti . BOLOGNA fuarinda hem tanitim hemde Motorshow tarafindan yapilacak iki ayri konferansta sistemin calisma prensipleri ve sistem lanse edilecek .
    Fuar icin bilgi http://www.motorshowbusiness.it adresinde bulunabilir .
    Konferanslar 8 Aralik 10.30-13.00 Salon 2 ve 9 Aralik 10.30-12.30 Salon 4 yapilacak . Bu fuarin 1 yaris pisti Toplam 9 pist vardir . Surus testleri bu pistlerde yapılıyor. Beğendiginiz aracı test etme imkani veryorlar ama SDI test imkani vericekler mi bilmiyorum . Pazartesi sorarak bu bilgiyi de aktaracağım size .

Bu hali hazirda sequent 24 kullananlar icin bir anlam tasiyormu? Yani gidip yeni yazilimi yukletebilecekmiyiz, ve yukletirsek bizlere ne gibi artilar saglayacaktir? Tesekkurler.

Sequent fast kullananlar bu durumdan yararlanabilecekler mi ?
    aracimin LPGli olarak 10.000 bakimi geldi. Bu bakimda donusum yaptirdigim servis , yeni yazilim konusunda sequent fast olan aracima hangi yuklemeyi yapacak veya yapmasi gerekiyor.
    Kazasiz gunler dilegiyle...Tesekkur ederim.
    Yavuz ULUCAN

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler