+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PEUGEOT Araçlarda LPG

Oncelikle bu forumu kullanima acan 2A Muhendisligi tebrik ediyorum. 26.10 2006 tarihinde 2005 model peugeot 307 1.4 16V aracima xxxxxxxx (ANKARA) ne BRC marka LPG donusum cihazi montaji yapildi. 
    Once gaz pedalina bastigimda debriyaj pedalina titrejim veriyordu. Regulator borusunu degistirdiler.Bu degisiklik sonrasinda gaz pedalina bastigimda titresim her uc pedalida (gaz,fren,debriyaj)siddetli sekilde etkilemeye basladi. Araci tekrar almaya gittigimde pedallari etkileyen titresimin giderilmis oldugunu gordum.
    Ancak benzin ibresinin neden dustugunu israrla sormama ragmen tatmin edici bir cevap alamadim. 
    Sevgili Arkadaslar ve Sayin Kadir Bey ...
    BRC taktirarak hata mi yaptim?
    Allah rizasi icin yardimlarinizi bekliyorum...

Saygilar...

Kosulsuz musteri memnuniyeti vizyonumuz geregi Sn. valinderya nin sorunlarini devreye girerek cozduk. Titreme, benzin gostergesi problemleri halledildi. 
    Sn. validerya ile telefonla goruserek bunun teyidini de aldik.
    Su anda musterimiz aracindan memnun.
    Burada yeralan karsilikli suclamalar giderek markamiza ve organizasyonumuza zarar verecek boyutlara geldiginden ve tartismayi surdurmenin hic kimseye faydasi olmayacagini gordugumuzden foruma mudahale etme geregi duyduk.
    Bu konuya mesaj yazanlardan ozur dileyerek konuyu kilitledigimizi belirtir, arzu edenlerin profil bilgilerinden sn. valinderya ile iletisim kurabileceklerini bilgilerinize sunariz.
    Saygilarimizla,
    2A Muhendislik A.S.

merhaba arkadaslar sirali sisteme duygugum guven sayesinde hic dusunmeden aldigim 2005 model 307 bva marka aracima brc sirali sistemi taktirdim testte ciktik hersey guzeldi.. sonra 100 kmlik bi yola ciktim ve ne gorsem begenirsiniz... benzin yakiyor gosteriyor.. servisi aradim veonlarda benzin gostergesinin menzile bagli oldugunu soylediler ve yakmiyor dediler ama suan benzin gostergem tamamen bitmis gosteriyor..ve ibre benzin almassam kalmiyacagi soyleniyor.. daha once basindan gecen yada bilgisi olan arkadaslar yardimci olurlarsa sewinirim..

aramiza hosgeldiniz. oncelikle ayni olay bende de hakim. aracim renault scenic II  bizim fransiz araclari oncelikle aldigimiz benzin miktarini olcuyor.daha sonra enjektorlerin yaktigi miktari hesaplayarak benzin gostergesinin kademesini azaltiyor ve belli bir sure sonra benzin bitti seklinde uyari veriyor. cunku arac lpg de yol alirken arac beyni depoya alinmis benzin ile gidildigini varsayarak gostergeyi yol aldikca daha dogrusu lpg yaktikca dusuruyor... 

benim aracima bir parca takilacak ama hala beklemedeyim.lpg montaj yapan ustalara danisirsaniz sorununuzun cozulecegine inaniyorum. benim aracta benzin bitti uyarisi verdikten 40 ya da 50 km sonra benzin gostergesi ilk konumuna yani depoya alinan benzine gore tekrar yukseliyor. 
    artik alistim sayilir.belki o parcayi bile taktirmama gerek kalmayacak... iyi tasarruflar.sorunsuz gunler...

hosbulduk kardesim ya ama senin ibre 30 40 kmden sonra yerine geliyomusben dun baya yol yaptim ist gebze arasinda ama yukselmiyo.. bakalim ne olacak ... hayirlisi

Merhabalar sayin shenol_rose  araciniza brc PSA modulu takilmasi gerekli. Montaji yaptirmis oldugunuz servisimize giderseniz  arkadaslarimiz yardimci olacaktir.

Merhabalar
    Syn Kadir Bey aklimda bir kac problem var bunlari cozumlerseniz cok memnun kalacagim.

1-Benim peugeot 406 Otomatik vitesli ve seq24 kit takili aracim var.Aracin sehirler arasi tuketiminden ve performansindan memnunum. Sehir icinde ise aracim yaklasik 25 ykr yakiyor.Bu bana biraz fazla geldi.Sehirler arasinda 90 sabit hizla 11 ykr yakiyor. Sizce aracim fazlami yakiyor. Birde otobanda bir yol bilgisayari testi yaptim. araci duz zeminde 90 km/h sabitledim. Arac lpg de iken anlik tuketimde 7 civari gosteriyor.Anahtardan benzine aldigimda bu deger 5.5-6 arasi gosteriyor.Bu neden kaynaklaniyor.(Aracin lpg tuketimi yol bilgisayarinda ortalama tuketiminin 1.2 kati olarak harciyor.Bu deger dogru oldugunu biliyorum.Eger araci benzin le kullansaydim yukarda bahsettigim gibi benzinde anlik tuketim dusuyor ve bunun sonucunda ortalama yakit degeri de dusecektiir. Sonuc ta benzin tuketiminin yaklasik 1.5-2 kati lpg harcamis olacagim.

Arac lpg de iken fazlami yakiyor bu neden olabilir.

2-Birde aracim soguk motorda zor calisiyordu,benzinle 200 km yaptiktan sonra duzeldi. Sonra ayar yaptirmadim.Ustune 1000 km yaptim hala arac tek mars calisiyor...???

3-Bazen olan bir sorunum daha var.Arac yukari megili yerde stop etirip tekrar calistirayi denedigimde araba calismiyor.Duz zemine getirmem gerekiyor.Arac ta yarim depo benzin var. Bu sorun her zaman olmuyor.Bu neden kaynaklanabilir. (LPG taktirdiktan sonra olan bir problem)

4-Egzosttan beyaz duman cikiyor.Bu normal mi?

5-Benim aracimin benzin gostergesi diger peugeot lar gibi dusmuyor.Her zaman dogru gosteriyor. Herhangi bir aparat takilmadi.

6-Otomatik vitesli araclara nasil ince ayar yapiliyor.(Bildigim kadariyla her vites icin farkli devirlerde ayar yapilmasi gerekiyor.)

Cevap: PEUGEOT Araçlarda LPG

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PEUGEOT araçlarda LPG uygulaması
    Merhabalar, Ben Öz Marmara Otomotivde 2006 nın Temmuz ayında Peugeot 307 SW aracıma sıralı sistem LPG taktırdım ve bazı
    problemler yaşadım. Problemimi kısaca özetleyecek olursam; gaz pedalına biraz hızlı bastığımda vites boşta dahi olsa,
    araç gazı hemen algılamıyor ve hatta bazan bir patlama meydana geliyor, çoğu zaman da stop ediyor. Araç seyir halinde
    iken ayağımı gaz pedalından çekip tekrar bastığımda da araç önce bir silkeliyip sonra gazı alıyor ve devam ediyor.
    Bu sorunu çözmek için belki 2 ay süreyle en az 10 defa öz marmaraya gittim ama bir sonuç çıkmadı, sağolsun Mehmet bey
    ilgilendi ancak hatayı montajda bir hata yok diye hep programla düzeltmeyi denedi onuda başaramadı.
    Bunun üzerine ben sizi telefonla aradım ve yanlış hatırlamıyorsam Türkan hanımla görüştüm, o da sağolsun ilgilendi ve
    beni Bostancı Oto sana sitesinde Turgay Beye yolladı (o daha önce başından böyle bir olay geçtiğini söylemiş).
    Turgay Bey e de gittim ve neredeyse ahpap olduk kendisiyle, yani birinci derecede kendi sorunu değilken benimle sanki
    kend problemiymiş gibi ilgilendi ve inanıyorumki çözmek için elinden geleni yaptı. Tabi bu arada araç patlamadan dolayı
    hava filtresinin üzerindeki kapağı koparıp attı. Ayrıca ekranda Anti Pollition Fault uyarısını da vermeye başladı.
    Bu uyarı aracın normal durumu ile ilgili gibi görünüyor dendiği için servise götürdüm ve aracın bobinleri değiştirildi,
    ancak 5km sonra yine aynı uyarıyı verdi, bir daha makineye sokulunca araçta hata yok uyarısı alıyoruz ve hata siliniyor
    ancak, 5km gibi bir yol yapınca yeniden uyarı çıkıyor.
    Bu uğraşlar bana ilave olarak yaklaşık 500 - 600 YTL gibi bir rakama mal oldu, sorun çözülse problem değil ama hala en
    baştaki yerdeyim.
    Birde firmanızda italyan bir mühendis varmış diye duydum, ancak kendisi sorun montajdadır diyormuş, tabi ben kendinden
    birebir duymadım.
    Yani kısacası ekonomi yapalım dedik başaramadık, ayrıca araç sürüş zevki diye bir şeyim de kalmadı.
    Sizden ricam bu işin bir çözümü varsa bu çözümü hak ettiğimi sanıyorum ve acele yardımlarınızı bekliyorum.
    Ümit Ceylan
    0505 524 70 41

ÖNCELİKLE HERKESE MERHABA,ARKADAŞLAR BEŞ GÜN ÖNCE 1999 MODEL PEUGEOT 406 SV MODEL ARABAMA BRC SEQ 24 KİT TAKTIRDIM İLK GÜN EVE GİDENE KADAR ARIZA LAMBASI BELİRLİ ARALIKLARLA YANIP SÖNDÜ BUNUN DIŞINDA HERŞEY NORMAL VE İYİ GÖRÜNÜYORDU İKİNCİ GÜN SABAH ARABAMI ÇALIŞTIRDIĞIMDADA HİÇBİR SORUN OLMADI ARIZA LAMBASIDA BİR İKİ KEZ YANDI HEMENDE GERİ SÖNDÜ ANCAK BİRAZ YOL YAPINCA ARACIMIN ROLANTİDE AŞIRI SALLANDIĞINI FARK ETTİM VE HEMEN SERVİSE GİTTİM SERVİSTE BANA YENİ ENJEKTÖRLERİN ALIŞACAĞINI BİR SÜRE SONRA BU SORUNUN ORTADAN KALKACAĞI SÖYLENDİ İZLEYEN GÜNLERDE ARACIM ÖZELLİKLE TRAFİKTE KIRMIZI IŞIKLARDA TAM HAREKETE HAZIRLANIRKEN STOP ETMEYE BAŞLADI ÇOK SIK YAPMADI AMA EN AZINDAN BEWNİM SİNİRİMİ BOZDU FAKAT BUGÜN ÜST ÜSTE DÖRT KEZ STOP ETTİ MOTORDA SOĞUK DEĞİLDİ BU ARADA ARACIMIN YAKIT SARFİYATINIDA TAM ÖLÇMEDİM AMA 250 YKR NİN ALTINDA OLMADIĞINA EMİNİM BRC TAKTIRMADAN ÖNCE ARACIMI FULL BAKIMA SOKTUM YAĞI BUJİSİ FİLTRESİ AKLINIZA GELECEK HERŞEYİ YENİ...
    MONTAJI YAPAN SERVİSİN İSMİNİ VERMEK İSTEMİYORUM ANCAK ÖZELLİKLE 2A MÜHENDİSLİK YETKİLİLERİNDEN VE SİZLERDEN BANA YARDIMI OLACAK FİKİRLERİNİZİ İLETMENİZİ İSTİYORUM.TEŞEKKÜRLER...

Nerede, hangi serviste yaptırdınız. Bize özelden yazın ki size yardımcı olalım.
    İyi günler.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler