+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni i20 Otomatik Lpg

 1. #1

  Yeni i20 Otomatik Lpg

  Söz konusu aracım için lpg uyumu var mı? Araç daha sıfır alındı subap sorunu ile karşılaşmak olası bu konuda lpg garanti veriyor mu? 2. #2

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Sayın Eksamin,
  İlgili araçlarda yakıt olarak LPG kullanımına karşı Subap hassasiyeti var. Fakat bu durum mutlaka subap sorunu yaşayacaksınız anlamına gelmez. Özellikle sakin kullanılan ve teknolojinine uygun LPG kitleri ile dönüşüm yapılmış araçlarda subap riski oldukca düşüktür. Riski özellikle aracın şehirler arası uzun süre yüksek devirlerde kullanımı ve teknolojisine uygun kit kullanılmaması artırmaktadır.
  Subap hassasiyetine karşı LPG sistemimizde VSR stratejisi ( VSR aktif edildiği zaman LPG sistemi belirlenen Map ve Devir değerinden sonra LPG ile beraber motora bir miktar benzin gönderme işlemi yapar. (%85 LPG ve %15 benzin gibi) VSR den dolayı yaklaşık %2 civarı daha az tasarrufunuz olur fakat supap ya da aşırı ısınma sorunu yaşama riskiniz minumuma iner.) ve sigorta anlamında da ayrıntılarını bulabileceğiniz önlemimizde mevcuttur.
  Aracınıza uygun modellerimiz BRC Sequent32 ( BRC Sequent32 Honda Türkiye ile yaptığımız anlaşma ile Fabrika çıkışlı Honda Civic ECO araçlara uygulan kit ile temelde ayni özelliklere sahiptir.) ile maliyet açısından daha uygun olan GFi'dir. Temelde her iki kitimiz de ayni olup aralarındaki fark enjektör ve Regülatördür. Her iki kitimizin garantisi, garanti şartları yerine getirildiği sürece (Periyodik bakım vs gibi) 2 yıl veya 100. 000 km'dir.
  Yetkili bayilerimiz gerekli eğitimleri almışlardır yönlendirme yapmamıza ihtiyaç bulunmamaktadır.
  Referans araçlar, maliyet ve ödeme seçenekleri için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com 'da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.
  Şirket olarak müşterilerimizden gelen her türlü geri bildirimi özenle değerlendirmekteyiz. Konuyla ilgili farklı görüş ve önerileriniz için bizimle tekrar irtibata geçebileceğinizi hatırlatır, Şirketimizin ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Bilginize

  Demir Sigorta;
  - Sigortalanacak araç 5 yaş veya 60bin km altında olmalıdır ve aracın daha önce LPG ile kullanılmamış olması gerekmektedir.
  - Araç, poliçe tarihinden itibaren 2 yıl veya 100bin km sigorta kapsamında olacaktır.
  - Sigortanın geçerliliği için aracın LPG periyodik bakımları eksiksiz olmalıdır.
  - Her bir hasar için 150 Euro muafiyet uygulanacaktır.
  - Sigorta primleri şu şekildedir;
  1-3.500 TL teminat için 126 TL
  2-5.000 TL teminat için 189 TL
  3-7.500 TL teminat için 231 TL
  - Sigorta yaptırmak için montajdan sonra garanti belgesi düzenlenirken yetkili bayi tarafından “Motor Sigortası” kutucuğu işaretlenmelidir.

  - Magnezyum alışımlı subap, subap yatakları yüzükleri, silindir kapak contası, silindir kapağının sökülmesi, silindir kapak contasının değişimi, emme monifold contasının değişimi, subap takımının değişmesi, subap yuvası(yüzük) değişimi, subap kovanının(yatak) değişimi, subap lastiğinin değiştirilmesi, silindir kapağı revizyon (taşlanması), elektronik kontrol ünitesi, katalitik konvektör, elektrik tesisatı (ateşleme bobini ), benzin enjektörleri, rektifiye ile birlikte işçilik masrafları poliçe kapsamındadır.

  Neden BRC?
  -Tüm dünyada tanınmış ve müşteri memnuniyeti sağlamış bir marka ve arkasında yılların tecrübesine sahip güçlü bir firmanın desteği var.
  -Tek yetkili distribütör firma olarak 1995’ten beri Otogaz sektöründe 200’ü aşkın bayimizle tüm Türkiye genelinde hizmet veriyoruz. Tüm ülke sathına yayılmış geniş bir servis ağına sahibiz.
  -BRC markası “Kaliteyi zaman belirler” sloganıyla yola çıkarak müşteri nezdinde kendini kanıtlamış, yaygın bir müşteri memnuniyeti sağlayarak ilk tercih edilen marka olmuştur.
  -LPG dönüşüm kitlerimizde ürünler aynı markadan oluşur. Farklı markalardan oluşan melez kit bizde bulunmaz. Tüm ürünler Avrupa Birliği ECE R 67-01 normlarına göre yangın dahil tüm güvenlik testlerinden geçmiş olup, Avrupa’ da yeni uygulamaya giren ECE R 115 regülasyonuna da uygundur.
  -Tesisatı uygun araçlarda montaj esnasında aracın orijinal kabloları kesilmez.
  Otomotiv teknolojisi ve Avrupa Birliği normları gereği motor bölümündeki tüm bağlantıların hem EMC (Elektro Manyetik Uyumluluk) testinden geçmiş hem de IP-54 sınıfı sızdırmazlığa sahip özel konnektörlerle yapılması zorunludur. Ürünlerimiz bu şartları sağlamaktadır.
  -Patenti BRC’ye ait gaz enjektörleri benzin enjektörleriyle aynı prensipte çalışır ve son derece hızlı tepki süreleriyle E4-E5 sınıfı araçların, hatta direkt enjeksiyonlu araçların LPG dönüşümünü mümkün kılar.
  -Uygulamalarımızı farklı kılan diğer bir özelliğimiz, gaz girişlerinde emme manifoldunun delinmemesidir. Diğer sıralı sistem montajlarında gaz girişleri için emme manifoldu delinmekte, bu işlem silindirlere çapak kaçması gibi bir takım riskleri de beraberinde getirmektedir. Manifold ve enjektör yapısı uygun araçlarda Patenti firmamıza ait “Gaz Piposu” uygulamasıyla silindirlere çapak gitme riski ortadan kalkmakta, montaj süresi kısalmakta, gaz benzinle aynı noktadan püskürtüldüğünden hissedilir bir ekstra konfor sağlanmaktadır.
  -Kullandığımız “PLUG&DRIVE” -“TAK ve SÜR” ve BRC Tool LPG programları insan faktörünü ortadan kaldıran, aracın benzin ECU’ su ile teknolojik olarak uyumlu en gelişmiş kalibrasyon programıdır.
  -Üstün teknolojiye sahip ürünler ve gelişmiş kalibrasyon programı sayesinde; BRC kullanıcıları benzinle aynı sürüş konforu yaşar, zamanla bozulmayan kalibrasyon ayarları ve istikrarlı yakıt tasarrufu ile ekonomik yakıt kullanmanın keyfini sürer.
  -Montaj sonrasında GARANTİ BELGELERİ web sitemiz üzerinden elektronik ortamda düzenlenir ve bir çıktısı bayimiz tarafından imzalanarak müşterilere verilir. Garanti belgesinde araç ve müşteriyle ilgili tüm bilgiler ve takılan ürünlerin seri No’ ları da yer almaktadır. Böylece ürünlerimiz sağlıklı bir şekilde araç bazında izlenebilmekte, garanti ve periyodik bakımlar kontrol edilebilmektedir.
  -Yetkili bayilerimizde montajını yaptırmış bir kullanıcı herhangi bir 2A yetkili servisine gittiğinde veri bankamızdan araçla ilgili tüm detaylara ulaşılabilmekte, hangi tarihte montaj veya bakım yapılmış, hangi seri no’ lu ürün takılmış görüntülenmektedir.
  -Yukarıda sıralanan nedenlerle, Avrupa’ da olduğu gibi ülkemizde de Honda, Hyundai, Chevrolet, Daihatsu ve Fiat gibi otomobil firmalarının BRC'yi seçmeleri bir tesadüf değildir.

 3. #3

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Merhaba peki şehirler arası uzun yolda yüksek devir derken mesela 4-7 arası falan mı? Özençler ile anlaştık fakat subap sorunu ve olduğum şikayetler beni vazgeçirme aşamasında

 4. #4

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Evet 4000-6000-6500 gibi devirlerden bahsediyoruz. Yanlız bu devirlere hiç çıkmayacaksınız anlamı çıkartmayınız. Gerekli olduğu zaman istediğiniz devirlere çıkabilirsiniz. Sadece bahsedilen devirlerde aralıksız 30-60 dk dakika gibi kullanımlardan bahsediyoruz. Bayilerimiz size uzun süredir sistemlerimizi sorunsuz kullanan referans araç bilgileri verebilecektir. Bilginize

 5. #5

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Çok teşekkür ederim. İlginiz ve alakanız için seq32 odbli sistem ile anlaştık bayiniz işe motor garantisi içinde dediler bu içinde derken ne kadar bir teminat altına alınıyor yanı 3500 mü 5000 mi? Garanti yılını ekstra ücretle uzatma şanmızı yok öu

 6. #6

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Sayın Eksamin,
  Kit ve siğorta standart paket değildir. Sigorta paketini yetkili bayimiz ile görüşmeniz gerekiyor. Şu anda sigorta uzatma seçeneği bulunmamaktadır. Bilginize

 7. #7

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Valla ne diyim arabada 40-50 bin km de subap sorunu verse bile ilgilenmeniz yeter. Özençler bayinizden Mehmet bey sağolsun çok ilgilendi benimle her türlü soruma cevap verdi, bıkmadan usanmadan. Şanlıurfadan sırf montaj için Özençlere gideceğim

 8. #8

  Cevap: Yeni i20 Otomatik Lpg

  Periyodik bakım aralığımız 6 ayda bir veya her 10.000 kilometrede birdir hangisi önce dolar ise. Evet, isteyebilirsiniz. Bilginize saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok