+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nissan Micra 1.2 Out Lpg Dönüşümü ?

Nissan Micra 1.2 Out Lpg Dönüşümü ?

2004 micra otomatik tekna paket satın aldım, aracı istanbuldan aldım ve bostancıda depoyu ağzına kadar doldurdum. 200 TL ye doldu depo. Ankaraya geldğimde çeyrek depom kalmıştı, toplamda 460 km yol yaptım. yol bilgisayarı 192 km daha yol yapar yazıyordu.

Yani ortalama kaba tasla bir depo ile 640 km yol yaptı , 200/640=0,31krş yapıyor uzun yolda yağtığı. Aracı en yüksek kullandığım hız 110 oldu ortalama sürüş hızım ise 90 diyebilirim.

Benzin litre fiyatı Opetten aldım 5,41 TL / Şehirdışı tüketim 31 kuruş. Doğal olarak şehir içinde bu tutar 45 kuruşu çok rahat bulacaktır. Bu sebep ile LPG takma ihtiyacımız doğuyor.

Bende lpg taktırıp hiç sorun yaşamayan arkadaşlardan marka model rica ediyorum. Özellikle Ankara. Bir önceki aracım olan 207 ye adını vermiyeceğim yerli bir lpg taktırmış ve şehit dışı 18 kuruşa şehir içi ise 21 kuruşa sürüş yapmıştım, o araç 1.4 triptonikti.

Sormak istediğim bu araca uygun bir lpg sistemi ve maliyeti nedir ?

Cevap: Nissan Micra 1.2 Out Lpg Dönüşümü ?

Sayın göktürk,
    Sistemlerimiz ile ayni şartlardaki benzin tüketiminizden litre olarak %20 civarı daha fazla LPG tüketiminiz olabilir. Yani aracınız 100 km'de 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır. Bahsettiğiniz orana göre dönüşüm sonrası aracınızın LPG tüketimini hesaplayabilirsiniz.
    Aracınıza uygun modellerimiz BRC Sequent32 ( BRC Sequent32 Honda Türkiye ile yaptığımız anlaşma ile Fabrika çıkışlı Honda Civic ECO araçlara uygulan kit ile temelde ayni özelliklere sahiptir.) ile maliyet açısından daha uygun olan GFi'dir. Temelde her iki kitimiz de ayni olup aralarındaki fark enjektör ve Regülatördür. Her iki kitimizin garantisi, garanti şartları yerine getirildiği sürece (Periyodik bakım vs gibi) 2 yıl veya 100. 000 km'dir.
    Referans araçlar, maliyet ve ödeme seçenekleri için iletişim bilgilerini www.brcnerede.com 'da bulabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli