+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gazdan Benzine geçiş problemi

Unhappy Gazdan Benzine geçiş problemi

Merhabalar;
    1999 Corolla aracıma yaklaşık 10 Ay evvel sequent 24 lpg sistemi taktırdım. Aracım gaza geçtikten sonra araç ısınmasına rağmen hemen benzine geçiyor.Bu olay özellikle 2500-3000 devir civarında oluyor.Karsta yaşıyorum acaba sıkıntı buradaki soğuk havadan mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum ama araç ısındıktan sonra bile aynı sorunu yaşıyorum.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bana yardımcı olsun.Saygılar

Cevap: Gazdan Benzine geçiş problemi

Bence regülatörün sıcak su sirkulasyonu zayif veya hava yapmış .
    Bilgisyara bağlanarak regülatör araçın sıcaklık ibresi ile aynı sıcaklıkla gostermeli .
    G.Prevazi

bazı araclarda da radyator su seviyesı dusuk oluyor hatırlatayım dedım

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

Övünç Mocan
    Guest

aracınızdaki sistem hava yapsaydı şimdiye kadar motoru yakardınız.
    regülatör hortumları kalorifer hortumlarına mı bağlanmış, kontrol edin, bağlanmamışsa hortumları buradan bağlattırın. kesinlikle boğaz kelebeği ısıtma hortumlarından regülatöre hortum bağlatmayın( bir çok araçta termostat kontollü olan bu sistem yüzünden regülatör termostat açana kadar ısınır,sonra soğumaya başlar.

Alıntı fahri32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    1999 Corolla aracıma yaklaşık 10 Ay evvel sequent 24 lpg sistemi taktırdım. Aracım gaza geçtikten sonra araç ısınmasına rağmen hemen benzine geçiyor.Bu olay özellikle 2500-3000 devir civarında oluyor.Karsta yaşıyorum acaba sıkıntı buradaki soğuk havadan mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum ama araç ısındıktan sonra bile aynı sorunu yaşıyorum.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bana yardımcı olsun.Saygılar

aracın benzine geçmesi su sıcaklığının yetersiz olmasından olabilir yetkili BRC servisi arkadaşlarımız size yardımcı olucaktır yeterki 30 dk ayırıp size en yakın yetkili servise gidin

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler