+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hyundai Elentra Motor Sorunu ve LPG

Hyundai Elentra Motor Sorunu ve LPG

Merhaba;
    Aracım 2012 Elentra Tune modelidir 5 Ay önce aldım. 43500 KM de 10 gün kadar önce aracım tekleyip arıza yaptı. Daha sonra aracımın Klapej yaptığını öğrendim. Bazıları aracın LPG den böyle olduğunu söylediyse de daha önce hararet yaptığından dolayı böyle bir sorun olduğu anlaşıldı. Yaklaşık 5000 TL gibi bir masrafım oldu. Şu an aracımda LPG bulunmuyor. Ama çok iyi bir usta bulursam LPG yi taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. LPG kitim SEG 24 ODB eklettirmek istiyorum bunun faydası olurmu?
    Ayrıca yağlama sistemine gerek varmıdır ?

Cevap: Hyundai Elentra Motor Sorunu ve LPG

Sayın mesutmavi,
    Aracınız 2012 model ve muhtemelen üzerinde bulanan modelimiz MY10 veya MY11 her iki modelimiz ve şuanda kullanmakta olduğumuz Seq32 ve GFİ modellerimizde VSR stratejisi mevcuttur. VSR aktif edildiği zaman LPG sistemi belirlenen Map ve Devir değerinden sonra LPG ile beraber motora bir miktar benzin gönderme ( gönderilen benzin değeri karşılığında LPG'yi kısarak) işlemi yapar. Bu şekilde supap riski yaşama riskiniz minumuma indirir. Subap koruması için yağlama sistemi kullanmıyoruz ve kullanılmasını da önermiyoruz.
    Şuanda kullanmakta olduğumuz kitimiz Sequent32 de isteğe bağlı OBD desteği mevcuttur. Sequent32 ve önceki versiyonlarımızda dahil OBD bağlantısı yapılsın veya yapılmasın arıza lambasının yanmayacağı söyleyebiliriz.
    Ayrıntılar ve aracınıza tekrar LPG kitinin montajı için adres ve iletişim bilgilerine www.brcnerede.com dan ulaşabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli