+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: palio 1.4 2000 model lpg çok yakiyor

palio 1.4 2000 model lpg çok yakiyor

s/a arkadaslar 2000 model palio m var 1.4
    sikintim aşırı derecede lpg yakiyor söyle deyin lpg su an 3.25tl aldim 20 tl kadar sadece 42km gidiyor.yani depom 32lik maximum 26 lt aliyordu bu depoyla yaklasik 250-270km gidiyordum su an tam depo ile sadece 140 km gidebiliyorum yaptiklarim ;
    lpg beyni degisti (atiker)
    lpg ayari yapildi.
    kelebege gelen hava bantla kisildi.
    bujiler ve kablosu degisti.
    sibop ayari yapildi
    gaz kaçağı varmi kontrol yapildi.
    son olarak oksijen sensörü degisti (20tl lpg aldim bugun daha denemedim )
    başka ne yapabilirim teşekkürler..

Cevap: palio 1.4 2000 model lpg çok yakiyor

Sayın lejoner,
    Aracınızın ayni şartlardaki benzin tüketimini netleştirerek daha net sonuçlara ulaşılabilirsiniz.
    Şöyle; Aracınız ayni şartlardaki benzin tüketiminizden litre olarak %20 civarı daha fazla LPG tüketimi olabilir. Yani aracınız 100 km'de 10 lt benzin tüketiyor ise ayni şartlar da 12 lt civarı LPG tüketir. Tasarruf LPG litre maliyetinin düşük olmasından kaynaklanır. Bezin tüketiminiz fazla ise LPG tüketiminiz de fazla olacaktır. Bilginize Saygılarımızla

hocam son olarak ben arabanin kelebek kismini söküp temizlemeye calistim geriye taktim contalari biraz yipranmisti acaba orada yanlis bir sekilde takmis ve yanlis bir islem yapmis olabilirmiyim .. teşekürler.

Sayın lejoner,
    Contadan hava alıyır ise araç rölantide yüksek çalışır ve yakıt tüketimi artar. Ayrıca aracınızın soğutma suyu termostatı açık kalıyor ise motor ve regülatör geç veya tamamen ısınmadığı zaman da yakıt tüketimi artar. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli