+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.4 Aveo aşırı benzin tüketimi

1.4 Aveo aşırı benzin tüketimi

Merhaba;
    2007 model 1.4 sx otomatik aveo aracim aşırı derecede benzin tüketiyor.50 tl lik benzin ile ceyrek depo benzin aliyorum 400 km icinde ibre sifira iniyor ve yol bilgisayarida ilk benzin aldigim andan itibaren hizlica gidilecek mesafeyi dusuruyor.Arac sabah ilk calistirmada kisa sure icinde lpg ye gecebiliyor.1 dk felan.bunda bir sorun yok.yol bilgisayarinda benzin alindiginda gidilecek mesafe 170 km gorunuyor.10 km sonra 120 lere felan dusuyor.giresunda brc nin servisi olmadigi icin baska ustalara gosterdim.onlar kit brc nin ilk kiti (salterli diktortgen gostergeli)piyasada bundan bulunmuyor.kitin komple degismesi gerektigini soyluyor.acaba arac benzinde gittigini dusunerekmi yakit gostergesini dusuruyor.araci alali 10 gun oldu kiti brc oldugu icin sevinmistim ama inanin yakit yuzunden aractan sogudum.desteginiz icin simdiden tesekkur ederim.

Cevap: 1.4 Aveo aşırı benzin tüketimi

Sayın taner2831,
    LPG'de yol bilgisayarı gidilebilecek mesafe düşebilir normal. Benzin göstregeniz düşmemesi gerekiyor. Sanal düşme var ise 40 tl'lik benzin aldıktan sonra gösterge bitti gösterdiği zaman tekrar 40 tl benzin aldığınızda benzin göstergeniz 60-70 tl'lik benzin gösterebilir. Konu hakkında LPG sistemi ile yapılabilecek kontrol devir bağlantısının kontrol edilmesidir. LPG sistemi devir bağlantısında sorun var ise sistem sesli uyarı vermeden zaman zaman 3-5 saniye benzinde çalışıyor olabilir. Aracınızda rölanti sorunu var ise sistem rölantide 3-5 saniye benzinde çalışacak şekilde ayarlanmış olabilir. Aracınızda benzin kaçağıda olabilir. Kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller için size uygun ve Giresun bayimizinde iletişim bilgilerini bulabileceğiniz bayilerimize www.brcnerede.com dan ulaşabilirsiniz. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli