+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gazdan benzine geçme

gazdan benzine geçme

Merhaba aracımın deposunda gaz bulunduğu halde ani olarak yüksek devirlere çıkartınca benzine geçiyor.sonra manuel benzine alıp tekrar gaza alınca yaklaşık 100 km daha yapabiliyorum.Bildiğim kadarıyla gaz basıncı yetersiz olduğu zaman benzine geçiyor araç,acaba ani yüksek devire çıkmada bu normal midir. teşekkürler.

Cevap: gazdan benzine geçme

Hayır normal degil gaz basıncı düşük ayarlanmış olabilir veya filtreleriniz dolmuş olabilir en kuvvetli ihtimaller bunlardır.

arkadaşlar benim araçtada benzinden gaza geçerken stop etme sorunu var bir türlü çözemedim nedenini (sistem sıralı değil mikserli)

Benim bildiğim kadarıyla aracın devri belli bir noktaya gelirse ( yükselmesi anlamında ki buda yaklaşık olarak 6000 devirler civarı) sistem koruma olarak otomatik olarak benzine geçiş yapıyor. Bunu sanırım BRC kullanma kılavuzunda okumuştum.

Gazadan benzine geçerken emilatör ENJ ani olarak keser gaz yetiştiremediyinden stop eder emilatörde bulunan ayar yerinden ayarlaya bilirsin

Alıntı ozgurkso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba aracımın deposunda gaz bulunduğu halde ani olarak yüksek devirlere çıkartınca benzine geçiyor.sonra manuel benzine alıp tekrar gaza alınca yaklaşık 100 km daha yapabiliyorum.Bildiğim kadarıyla gaz basıncı yetersiz olduğu zaman benzine geçiyor araç,acaba ani yüksek devire çıkmada bu normal midir. teşekkürler.
    Aracınızın ani devir değişikliğinde gazden benzine geçme sebebi lpg filitreleri değişim zamanı gelmiş olabilir lpg hortumlarında basıncı azaltıcak kıvrılmalar veya aracınıza kalibrasyon ayarıgerekebilir size en yakın BRC yetkili servisine giderseniz yetkili arkadaşlar aracınızdaki sorunu çözücektir.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler