+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2010 civic p0171 hata kodu ve üst devirlerde tekleme sorunu

2010 civic p0171 hata kodu ve üst devirlerde tekleme sorunu

2010 civic aracıma geçenlerde lpg kalibrasyonu yaptım yakıtı henüz ölçemedim ama 4000 devir ve üstünde tekleme yapıyor ayrıca p0171 hata kodunu verdi(zengin karışim) bunun ayarını nasıl yapabilirim özellikle bakmam gereken yerler degerler var ise belirtirseniz sevinirim. (not: brc map sensörüm yok).dana once basına gelen var ise yardımcı olunursa sevinirim. brc m11 kit

Cevap: 2010 civic p0171 hata kodu ve üst devirlerde tekleme sorunu

Sayın niko06,
    P0171 zengin değil fakir karışım hatasıdır. Aracınızın manifoltan hava alıp almadığının, ateşleme sisteminin, oksijen sensörünün ve LPG ayarlarının rölantide ile yolda kontrol edilmesi gerekiyor. Gerekli kontroller için iletişim ve adres bilgilerine www.brcnerede.com dan ulaşabileceğiniz size uygun yetkili bayilerimiz ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Bilginize Saygılarımızla

hata kodu p0172 imiş. manifoldtan hava almadıgı kesin,ateşleme ve oksijen sistemi normal cünkü lpg ayarından sonra bu durum ortala cıktı .daha öncesinde yoktu. dun uzun yola gittim 1000km yol yaptım 4000 bin devir ve üstünde tekleme var alt devirlerde sorun yok. anlık tüketim 7,5-8 lt iken 5 lt ye düstü. tamamen lpg ayarıyla alakalı . size sorunu söylüyorum sundan yapar demek yerine brcnerede ye yönlendiriyorsunuz. lpg ayarlarından nereye bakmam lazım.bana bu sekilde yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca brc servisleriniz yola cıkarak lpg ayarı yapmıyorlar.

Sayın niko06,
    Yapılması gerekenleri önceki mesajımızda yazdık.
    Bize aracınızın kontrollerini yapan yetkili bayi, bulunduğunuz il, ilçe, araç plakası ve iletişim bilgilerinizi yazmanız durumunda ilgili bayimiz ile görüşerek akabinde aracınızın kontrolü için yardımcı olabiliriz. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli